رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با اشاره به شاخص‌های مختلف تحقق بودجه شهرداری رشت گفت: تاکنون نسبت به کل بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت ۳۰ درصد تحقق بودجه رقم خورده که پیش‌بینی می‌کنم تا پایان سال ۱۴۰۲، بودجه شهرداری رشت بالغ بر هشتاد درصد تحقق پیدا کند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سید شمس شفیعی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت با محکومیت اقدامات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی در غزه اظهار کرد: تاکنون نسبت به کل بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت ۳۰ درصد تحقق بودجه رقم خورده که البته نسبت به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این موضوع تا حدودی عقب هستیم اما معتقدم می‌توانیم این عقب ماندگی را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از بودجه سال جاری شهرداری رشت تاکنون محقق نشده است، افزود: از جمله عوامل‌ عدم تحقق بودجه می‌توان‌ عدم تحقق عوارض درآمدی، جرائم کمیسیون ماده صد و همچنین عوارض هزینه‌های تامین اجتماعی پیرامون بیمه ساختمانی اشاره کرد که با تاخیر به شهرداری رشت ابلاغ شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت با اشاره به اینکه لایحه تخفیف عوارض تشویقی نیز دیر ابلاغ شد، گفت: تخفیف ۲۰ درصد عوارض درآمدی به منظور ایجاد انگیزه در بین فعالین ساخت و ساز نیز در تیر ماه و با تاخیر چهار ماهه ابلاغ شد و در واقع در چهار ماه نخست سال سازندگان و مردم نتوانستند از این آیتم استفاده کنند.

شفیعی با بیان اینکه برابر قانون در نیمه اول سال باید بودجه حدود ۵۵ الی ۶۰ درصد تحقق داشته باشد، تصریح کرد: یقینا چنانچه بسته‌های تشویقی با هدف ترغیب فعالین ساخت‌وساز اجرایی شود در این حوزه اتفاقات خوبی رقم می‌خورد که البته باید بگویم تخفیف ۲۵ درصدی عوارض درآمدی تشویقی طی یک ماه در دست اجرا است و همچنین در اجرای تبصره ۶ نیز در ماه آخر قرار داریم که البته این موضوع سرعت بیشتری به خود گرفته و از سوم آبان ماه نیز مباحث مربوط به عوارض هزینه‌های بیمه تامین اجتماعی ساخت‌وساز نیز آغاز شده است.

وی به دریافت وام یکصد و شصت میلیارد تومانی از بانک شهر اشاره کرد و افزود: این وام نیز بخشی از تحقق بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت را شامل می‌شود و فروش املاک و مستغلات نیز به تحقق بودجه سال جاری شهرداری رشت کمک می‌کند و با این برنامه پیش‌بینی می‌کنم که تا پایان سال ۱۴۰۲ بالغ بر هشتاد درصد بودجه شهرداری رشت تحقق پیدا می‌کند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *