رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تأمین خوابگاه دانشجویان متأهل یکی از تکالیف قانونی است، گفت: باید علاوه بر تخصیص منابع درآمد اختصاصی و تملک دارایی، از ردیف‌های ملی و معاونت فرهنگی وزارت بهداشت نیز بهره‌مند شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛  صبح امروز قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، جمعی از معاونین و نمایندگان دستگاه‌های خدماتی متولی این حوزه در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تأمین خوابگاه دانشجویان متأهل یکی از تکالیف قانونی است، اظهار کرد: توسعه خوابگاه‌های دانشجویی متأهلین یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که باید علاوه بر تخصیص منابع درآمد اختصاصی و تملک دارایی، از ردیف‌های ملی و معاونت فرهنگی وزارت بهداشت نیز بهره‌مند شد.

وی بر لزوم افزایش پرداختی‌ها به مربیان آموزش جمعیت در استان تأکید کرد و افزود: باید انگیزه این گروه را برای نهادینه کردن آموزش‌های حوزه جمعیت، تقویت و افزایش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت رعایت تکالیف قانون جوانی جمعیت توسط دستگاه‌های مسئول، تأکید کرد و گفت: مسئولان و مدیران دانشگاه در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب اعتبارات تخصیصی حوزه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده پیگیری بیشتری داشته باشند.

دکتر آشوبی با بیان اینکه آموزش در مقوله جمعیت بسیار مهم است، افزود: آموزش مستمر به زوج‌های جوان و ترویج فرهنگ فرزند آوری در تحقق جوانی جمعیت بسیار مؤثر و مثمر ثمر است.

وی روند نزولی فرزند آوری را تهدیدی جدی خواند و گفت: اگر نرخ جانشینی جمعیت به میزان مشخصی نرسد و روند فرزند آوری همچنان نزولی باشد، گستره تهدیدات و بحران‌ها بیشتر خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از بسیج جامعه پزشکی و تشکل‌های خیر نهاد و مردمی، گفت: این تشکیلات سهم به سزایی در حفظ جنین، کمک‌های معیشتی به مادران باردار و همچنین نوزادان تازه متولدشده دارند که باید تقویت و فعالیت آن‌ها مضاعف شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی – مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت رسول ختمی‌مرتبت، اظهار کرد: آن حضرت،  اسوه محبت و مهربانی  میباشد  و طبق روایت و دستورالعمل آن حضرت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که انسان را در قیامت در کنار پیامبر قرار می‌دهد رعایت کردن امانتی است که در اختیار ماست و یکی از مهم‌ترین مصداق امانت، عبارت است از مسئولیت و جایگاه مدیریتی که همه ما باید به نحو احسن به وظایف خود عمل کنیم.

وی با حائز اهمیت برشمردن جمعیت و صیانت از آن، افزود: به نظر می‌رسد هنوز مسؤولین اهمیت کار جوانی جمعیت را متوجه نشده‌اند درصورتی‌ که تهدیدات جمعیتی بسیار مخرب و بی‌توجهی به آن غفلتی بزرگ است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به حضور همگانی و آحاد جامعه در کنترل و مهار کرونا، گفت: در بحران کرونا همه پا به میدان گذاشتند و اگر همچون پاندمی همه پای‌کار باشند، این مسیر بهتر جریان می یابد و فرهنگ سازی اثر گذار اتفاق خواهد افتاد.

گفتنی است در این نشست تعدادی از معاونین، مدیران و همچنین کارشناسان حوزه جمعیت گزارشی از روند اجرای برنامه‌ها، مشکلات و همچنین راهکارها ارائه کردند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *