طی شش ماه از بهره برداری اولین دستگاه آنژیوگرافی عروق محیطی و عروق مغزی در پورسینا، ۱۶۶ بیمار سرپایی و بستری از خدمت تشخیصی و درمانی این دستگاه بهره‌مند شدند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ طی ۶ ماه از بهره برداری اولین دستگاه آنژیوگرافی عروق محیطی و عروق مغزی در پورسینا، ۱۶۶ بیمار سرپایی و بستری از خدمت تشخیصی و درمانی این دستگاه بهره‌مند شدند.

دکتر ظهیر ریحانیان – رئیس مرکز آموزشی و درمانی پورسینا در این خصوص، اظهار داشت: آنژیوگرافی عروق محیطی و عروق مغزی به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در سطح کشور است که  برای اهداف تشخیصی و درمانی عروق محیطی و عروق مغزی در پورسینا فعال شده و کاربری آن جهت عروق مغزی برای اولین بار در استان گیلان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون از مجموع ۱۶۶ بیمار سرپایی و بستری که از این خدمت بهره‌مند شده اند، ۸۰ درصد مربوط به بیماران عروق مغزی و ۲۰ درصد مربوط به بیمارانی با مشکلات عروق محیطی بوده‌اند.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی پورسینا با بیان اینکه این دستگاه به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین لازمه‌های حوزه پزشکی در طب نوین است، خاطرنشان کرد: سیستم خدمات درمانی یکپارچه، منسجم و پیوسته می‌تواند علاوه بر تسریع در ارائه خدمات، افزایش رضایت‌مندی بیماران و پزشکان را در برداشته باشد، لذا تجهیز سانتر ترومای استان گیلان به آنژیوگرافی عروق محیطی و مغزی گامی اثر بخش در این مسیر بوده است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *