توسط معاونت فرهنگی دانشگاه؛

برنامه‌های دانشگاه آزاد برای ۱۶ آذر به روسای واحدها ابلاغ شد

جزئیات برنامه‌های بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام و دستورالعمل آن به روسای واحدهای دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «سیاست‌های ابلاغی ۱۶ آذر (روز بزرگداشت دانشجو)» را به رؤسای استان‎‌های دانشگاه آزاد اسلامی و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: شایسته است مطابق بسته‌کاری «ارتقای تربیت اخلاقی، فرهنگی و هویتی» از سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی (برنامه پنج‌ساله راهبردی عملیاتی ۱۴۰۰-۱۴۰۵) بند ۴۶ راهکنش « طراحی نقشه راه اقدامات ترویجی و تبلیغی»، برای بزرگداشت هر چه باشکوه‌تر ۱۶ آذر، برنامه‌های متنوع و خلاقانه متناسب با مقتضیات بومی برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.

براساس بندهای این دستورالعمل، لازم است با توجه به اهمیت و ضرورت حضور فعال و مشارکت مؤثر دانشجویان و به‌ویژه تشکل‌های دانشجویی، برنامه‌های مرتبط با بزرگداشت روز دانشجو (۱۶ آذر)، با محوریت نهادهای دانشجویی صورت پذیرفته و از برگزاری برنامه‌های صوری، مدیریتی و نمایشی اجتناب شود. همچنین انتظار می رود شوراهای فرهنگی و هیات های نظارت بر تشکلها بر فاخر و غنی بودن در عین جذابیت برنامه ها تاکید کنند.

در این دستورالعمل تأکید شده است که برگزاری برنامه ها در قالب های کرسی آزاد اندیشی، میزگرد، مناظره، با حضور استادان و صاحب نظران به منظور ایجاد فضای گفتمانی، رعایت عدالت میان تشکل های مختلف دانشجویی در اعطای امکانات و ارائه مجوزها و همچنین زمان و مکان برگزاری مراسم در نظر گرفته شود.

در این دستورالعمل آمده است: از ظرفیت کلاس درس و اساتید همیار فرهنگ برای تبیین عالمانه وقایع ۱۶ آذر، تبیین چرایی استکبارستیزی، تبیین وقایع غزه و دو جریان سازش و تسلیم در کرانه باختری و مقاومت و عزت در نوارغزه و… استفاده شود. همچنین از نخبگان دانشجویی اعم از آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی و تشکیلاتی تجلیل شود.

برگزاری نمایشگاه کتاب، عکس، پوستر و نمایش فیلم‌های سینمایی و مستند با موضوع ۱۶ آذر، ظلم‌ستیزی، آزادی‌خواهی و عدالت‌جویی دانشجویان همچنین ارائه دستاوردهای علمی و نمایش اقتدار ملی موردتوجه قرار گیرد.

در این دستورالعمل تأکید شده است که از فضای مساجد و نمازخانه‌ها و همچنین مزار شهیدان گمنام دانشگاه به‌عنوان محورهای فعالیت دینی و انقلابی در دانشگاه، استفاده مطلوب به عمل آید.

براساس بندهایی از این دستورالعمل، لازم است دعوت از خانواده معظم شهیدان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی و به‌ویژه مدافعان حرم و جریان مقاومت در منطقه و همچنین شهدای فتنه اخیر برای حضور در دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی و یا انجام هماهنگی و همکاری‌های لازم برای حضور دانشجویان در محضر خانواده‌های معظم شهیدان و قرائت وصیت‌نامه و بیان سیره شهیدان در اولویت قرار گیرد.

منبع خبرفارسی

انتهای خبر/ ۱۳۰۴

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *