استاندار گیلان:

باید از عرضه چای سنواتی به بازار مصرف داخلی جلوگیری شود

استاندار گیلان با انتقاد ازفروش چای سنواتی در سال‌های گذشته در کشور، گفت: باید از عرضه چای سنواتی به بازار مصرف داخلی جلوگیری شده و نسبت به ساماندهی آن در سریع ترین زمان ممکن اقدام کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ اسدالله عباسی ظهر امروز (شنبه) در دیدار اعضای هیئت مدیره سندیکای کارخانجات چای اظهار کرد: چای یکی از راهبردی ترین محصولات کشاورزی در گیلان است ولی در چند سال اخیر چایکاران در دریافت مطالبات خود با مشکلاتی مواجه بودند..

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پرداخت تمامی مطالبات چایکاران گفت: چایکار وقتی برگ سبز چای خود را برای فرآوری به کارخانجات تحویل می‌دهد انتظار دارد در یک زمان‌بندی مشخصی مطالبات را دریافت کند ..

وی، استاندارد سازی صنعت چای را یکی از الزامات مهم در صنعت چای برشمرد و افزود: تعیین تکلیف سرمایه در گردش فعالان حوزه صنعت چای همواره یکی از تاکیدات دولت سیزدهم  در سال مهار تورم و رشد تولید  بوده است، لذا باید با قوت به استاندارد سازی این محصول دقت و توجه شود..

وی با بیان اینکه انتظار دارم  مدیران سندیکای چای به مشکلات این حوزه توجه جدتری  کنند، گفت: سندیکای هیئت مدیره چای باید مشکلات صنعت چای را از هم  تفکیک کنند در غیر اینصورت هیج مشکلی برطرف نمی‌شود..

عباسی با انتقاد ازفروش چای سنواتی در سال‌های گذشته در کشور، بیان کرد: باید از عرضه چای سنواتی به بازار مصرف داخلی جلوگیری شده و نسبت به ساماندهی آن در سریع ترین زمان ممکن اقدام کرد.

وی با تاکید بر تجاری ‌سازی و صادرات محور بودن چای داخلی یادآور شد: نگاه دولت مردمی  سیزدهم توجه به بخش خصوصی در صنعت چای و حل مشکل چایکاران و پرداخت به موقع مطالبات آنان است که در این راستا تلاش های لازم انجام می شود.

انتهای پیام/۱۳۰۱