وزیر نیرو در جریان سفر یک‌روزه به گیلان با همراهی اسدالله عباسی استاندار و جمعی از مسوولان با حضور در محل احداث سد مخزنی شفارود در رضوانشهر در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفت.


به گزارش مجله خبری تپور، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در جریان سفر یک‌روزه به گیلان با همراهی اسدالله عباسی استاندار و جمعی از مسوولان با حضور در محل احداث سد مخزنی شفارود در رضوانشهر در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفت.

موانع زیست‌محیطی و عدم شفافیت در روند اجرای پروژه، موافقت‌نامه سه‌جانبه عجیب، تغییر کارفرمای پروژه و واردات تجهیزات و ماشین‌آلات غیرضروری، مازاد و شائبه برانگیز در کنارتغییر نسبت‌های مالی پروژه و تأخیر همیشگی پرداخت دستمزد از جمله دلایل ناکامی مطلق در اجرای پروژه‌ای است که در طی چند سال اخیر به‌عنوان یک ابرچالش در حوزه عمرانی گیلان مطرخ می‌شود. (برای آشنای کامل از مهمترین مشکلات پروژه سد شفارود است.

سد مخزنی شفارود با ارتفاع ۱۱۴ متر و گنجایش مخزن به میزان ۵۲ میلیون مترمکعب و آب تنظیمی به مقدار ۱۱۶ میلیون مترمکعب؛ هم اکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
با احداث این سد، آب موردنیاز شرب، صنعت، کشاورزی و زیست‌محیطی به ترتیب به میزان ۳۲، یک، ۵۳ و ۳۰ میلیون مترمکعب تأمین می‌شود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *