معاون آموزشی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی امروز در جریان حضور در گیلان، از زیرساخت‌های سلامت‌محور رشت و شهرستان تالش، بازید کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی امروز در گیلان حضور و ضمن بازدید از زیرساخت‌های سلامت‌محور به ویژه نظام آموزشی، در جریان کم و کیف آن قرار گرفت.

بازدید از دانشکده بهداشت، بیمارستان جایگزین پورسینا، دانشکده در دست احداث و سایت آزمون و باغ گیاهان دارویی در مجتمع دانشگاهی لاکان رشت و همچنین بخش‌های مختلف بیمارستان شهید نورانی تالش، مهمترین بخش‌هایی بودند که توسط معاون آموزشی وزیر بهداشت و مسؤولان‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان مورد بازدید قرار گرفت.

ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان بازدید از بیمارستان شهید نورانی تالش در دفتر ریاست بیمارستان با ابراز خرسندی از اقدامات زیرساختی در این قطب درمانی، اظهار کرد: پروژه‌هایی که در تالش آغاز شده نوید بخش اقدامات مثمرثمر است.

به گفته معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامات قابل توجهی در ارتقای سطح بهداشت و درمان تالش انجام داده است.

وی با بیان اینکه، وزارت بهداشت آماده مساعدت با بخش درمان در بیمارستان‌های دولتی به ویژه در مناطق کم برخوردار است، گفت: توجه به بخش بهداشت و درمان مناطق کمتر توسعه‌یافته یک رویکرد محوری در وزارت بهداشت است.

وی منابع ارزشمند سرمایه انسانی در نظام سلامت تالش را منحصربفرد توصیف کرد و گفت: وجود پزشکان متخصص و بومی در تالش یک نعمت بزرگی است که باید آن را غنیمت شمرد.

محمد تقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از زحمات و حمایت‌های معاونت آموزشی وزارت بهداشت، اظهار کرد: بسیاری از امورات دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حمایت‌های ویژه معاونت آموزشی وزارت بهداشت انجام می‌شود که یکی از نمونه‌های آن برگزاری آزمون برد تخصصی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی در گیلان است.

وی با بیان اینکه تالش یکی از قطب‌های درمانی استان گیلان است که خدمات منحصربه‌فردی به مردم ارایه می‌کند، افزود: علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته لازم است در بخش نیروی متخصص و امکانات تلاش‌ها بیشتر شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، وجه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با وزارت بهداشت وعده انجام شدنی و تلاش برای تحقق آن است که نمونه آن MRI است.

آشوبی همچنین از ارتقای درجه اعتبار بخشی بیمارستان  شهید نورانی تالش خبر داد و آن را ناشی از تلاش‌های کادر درمان و اجرایی آن برشمرد.

فرامرز مرجانی، سرپرست فرمانداری تالش هم در این نشست اظهار کرد: تالش بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که توجه به زیرساخت‌های آن لازم و ضروری است و اقدامات صورت گرفته در بیمارستان تالش مثبت است اما کافی نیست و لازم به توجه بیش از پیش است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *