مدیرکل مدیریت بحران گیلان وضعیت استان را پس از بارندگی ۲۰۰ میلیمتری ۱۲ ساعت گذشته عادی اعلام کرد و گفت: با ورود به موقع دستگاه‌های متولی مشکلات ناشی از سیلابی شدن رودخانه ها در ساعات اولیه برطرف شد و تاکنون حادثه ناگواری گزارش نشده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ امیر مرادی  مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به اینکه با توجه به آبگرفتگی‌ها و ورود شن و رسوبات به جاده ها شستشوی آنها توسط راهداری‌ در حال انجام است، اظهار کرد: در بارندگی های اخیر که موجب سیلابی شدن رودخانه های گیلان شد آب از روی بازوهای سردهنه‌های بتنی عبور کرد اما خسارت جدی نداشت و اکنون در حال تقویت بازوهای این سردهنه ها هستیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان فومن سه یا چهار پل آبنما وجود دارد که پس از بارندگی ها سرریز شدند، افزود: فرماندار این شهرستان با اقدام به موقع طبق مصوبه ستاد بحران استان برای جلوگیری از ایجاد خطر و حفظ جان مردم این مسیرها را مسدود کرد و پس از فروکش کردن آب، مسیرها دوباره بازگشایی شدند و شهرستان در حال حاضر مشکل خاصی ندارد.

به گفته مرادی، در شلمانرود لنگرود نیز بر اثر طغیان رودخانه بخشی از سیلاب وارد شهرستان رودسر شد و در منطقه گواسرا بخش مرکزی سرمستان سیلاب تنه درختان را وارد سردهنه ها کرده که پس از فروکش کردن آب تنه درختان توسط راهداری خارج شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان بیان کرد: دیواره حائل پل هادی گوابر در منطقه کلاچای نیز بر اثر رانش صدماتی دید که با کمک راهداری محلی مسیری برای عبور موقت مردم روستا فراهم شده و تا ساعاتی دیگر مسیر به طور کامل بازگشایی می شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان سیاهکل پل آبنما لفمجان به دستور فرماندار این شهرستان مسدود شد و در روستای لونک این منطقه که با رانش سنگهای یک تنی مواجه بودیم با کمک دستگاه های خدمات رسان خطر رفع شد.

به گفته وی. در اطاقور لنگرود نیز رانش زمین تیرهای چراغ برق را بر زمین افکندکه با استفاده از امکانات راهداری منطقه بازگشایی و تیرها برق دوباره جای گذاری و برق منطقه برقرار شد.

مرادی گفت: در همه مناطق گیلان (رودسر، املش، لاهیجان، سیاهکل و شفت) و در مناطقی که رانش زمین اتفاق افتاد توانستیم با بهره گیری از امکانات راهداری و بخش خصوصی و حضور همه فرمانداران مشکلات را برطرف کنیم، فرمانداران نیز با مدیریت به موقع بحران از بروز جوادث ناگوار جلوگیری کردند.

منبع ایرنا

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *