بارش شدید باران در ساعات گذشته منجر به ریزش سنگ در بخش لونک شهرستان سیاهکل شد که به گفته‌ امیر مرادی مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان، فورا تیم‌های واکنش سریع و امدادی وارد عمل شده و به جاده، مردم و خودروها خسارتی وارد نشده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ در پی نفوذ سامانه بارشی و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از عصر روز گذشته تاکنون در گیلان در برخی از نقاط استان شاهد بارش باران  در مناطق شرقی و غربی استان بودیم.

بارش باران ۲۰۰ میلی‌متری در شهرستان رضوان‌شهر

طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر روز گذشته شرایط جوی ناپایدار در منطقه شکل گرفته که پیامد آن بارندگی، رگبار شدید، رعدوبرق، کاهش پنج الی هشت درجه‌ای دما و وزش باد شدید بوده است.

بنا بر گزارش ایستگاه‌های هواشناسی استان گیلان، از زمان آغاز بارش‌ها در این استان و  در  ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش مربوط به شهر رضوانشهر با ۲۰۳میلی‌متر بوده و شهرستان املش با ۲۰۱،جابکسر با ۱۹۰ میلی‌متر با ۱۲۴ میلی‌متر و بندر کیاشهر با ۱۰۰ میلی‌متر در جایگاه‌های بعدی قرار دارند که این میزان بارش در هشت ساعت گذشته رخ داده است.

طغیان رودخانه‌ها در چند شهرستان گیلان

آن‌طور که محمد دادرس مدیرکل سازمان هواشناسی گیلان می‌گوید این شرایط تا اواسط روز جمعه در مناطق مختلف استان وجود داشته که این بارش‌ها برای مناطق غربی و کوهستانی استان با شدت بیشتری همراه خواهد بود.

میزان شدت بارش باران در گیلان در چند ساعت گذشته به حدی بود که برخی از رودخانه‌های استان در شهرستان‌های فومن، املش، اسالم و لات لیل شده و در حال سیلابی شدن است ولی به گفته امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان تاکنون طغیان رودخانه‌ها به هیچ شهر و پلی آسیب نزده و تمامی فرمانداران در آماده‌باش کامل هستند.

مسدود شدن مسیرهای منتهی به آبنماهای گیلان

آنطور که مرادی می‌گوید با توجه به ادامه بارش‌ها در ساعات آینده به فرمانداران دستور داده شده است تا تمامی پل آبنما در شهرستان‌های گیلان برای حفظ جان مردم و عدم تردد خودرو در آن مسیر بسته شده است.

بارش شدید باران در ساعات گذشته منجر به ریزش سنگ در بخش لونک شهرستان سیاهکل شد که بر او گفته‌های امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان فورا تیم‌های واکنش سریع و امدادی وارد عمل شده و به جاده، مردم و خودروها خسارتی وارد نشده است.

رفع مسدودیت پنج جاده روستایی در فومن

در شهرستان فومن نیز طغیان آبنماها سبب شد تا مسیر روستایی در روستاهای رودبار چیره، خطیب گوراب، گوراب پس، شکالگوراب و مودگان به دلیل غرق آبی بودن مسدود شود که فورا تیم‌های امدادی، هلال احمر و راهداری وارد عمل شده و اکنون مسیر این پنج دوست بازگشایی شده است.

برق ۷۵ خانوار گیلانی در اطاقور وصل شد

در شهرستان لنگرود نیز با توجه به افزایش دبی رودخانه اطاقور، احتمال آسیب به پل و شکستگی دیواره رودخانه وجود دارد و به گفته امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، کلیه امکانات و ماشین آلات  بسیج شده و اکیپ‌های عمرانی در کوتاه‌ترین زمان هرگونه مشکل را مرتفع می‌کنند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان می‌گوید به دلیل رانش زمین در منطقه اطاقور منجر به افتادن تیر برق و قطع برق ۷۵ خانوار شد که همکاران توزیع برق به جد مشغول کار بودند و اکنون برق این خانوارها وصل شده است.

مرادی رانش‌های ایجاد شده در اطاقور را جزئی دانست و گفت: این رانش‌ها اغلب بین راهی بوده که در اثر آب شستگی ایجاد شده و با حضور راهداران، مشکل در حال رفع شدن است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *