ایجاد گسل‌های قومیتی و ملی نسخه جدید رسانه‌های معاند در اخبار اخیر

کارشناس رسانه و علوم شناختی با بیان اینکه ایجاد گسل‌های قومیتی و ملی نسخه جدید رسانه‌های معاند در اخبار اخیر است، گفت: باتوجه به اخبار مطروحه درخصوص توافقات با عربیستان و پادرمیانی چین، رسانه‌های معاند ضرب‌آهنگ گسل قومیتی و ملی را در دستور کار قرار دادند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ ابراهیم افشاری رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گیلان و کارشناس مسائل رسانه در برنامه زنده رادیویی “امواج شبهه” رادیو گفت‌وگو، با اشاره به اینکه منافقین و رسانه های معاند به دنبال استفاده از چهارشنبه سوری بودند، اظهار کرد: اخیرا در حوزه اخبار سیاسی کشور و فعالیت رسانه های معاند نسبت به دو محور توجه بیشتری شد، یکی قرار دادی که چین واسط شد و دیگری برقراری رابطه مجدد با عربستان ‌بود.

به گفته رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گیلان، جریان های معاند برای هر سه نسخه ملی گرایان، انقلابی ها و حزب اللهی نسخه خاص خودشان را دارند و یکسری شبهات را مطرح کردند تا بدین طریق بگویند ایران به عربستان باج داده است، یا اگر قرار است سفارت عربستان باز شود چرا نباید با آمریکا ارتباط داشت، این دست از حرف ها را در جریان ارتباط ایران با عربستان مطرح کردند تا بدین طریق بتوانند به نظام ضربه بزنند.

افشاریبا اشاره به فضای رسانه‌ای حوزه اخبار مسمومیت‌ها افزود: در خصوص مسمومیت دانش‌آموزان باید ابتدا از این بعد بررسی کرد که مسمومیت دانش آموزان برای چه کسی منفعت خواهد داشت، رسانه های بیگانه حدود یک سال بیش تر  در حوزه نوجوانان به خصوص نوجوانان دختر اقدام به یارگیری کردند.

وی به گاف رسانه‌ای رسانه@های معاند اشاره کرد و گفت: در حوزه مسمومیت‌ها، پیش از اینکه مسمومیت‌ها به تهران برسد مریم رجوی طی گفت و گویی گافی داد و گفت مسمویت ها به تهران رسیده که این خود می توان روشنگر این موضوع باشد که حامی اصلی این پروژه چه افراد و نهاد هایی می تواند باشد.

رئیس خانه مطبوعات استان گیلان و کارشناس مسائل رسانه با اشاره به اینکه رسانه ها بیگانه طبق روال همیشگی اقدام به گسترش بحث مسمومیت دانش آموزان در ایران کردند همانند اقدامی که در عملیات تروریستی شاهچراغ و یا کشته سازی هایی که پس از این اقدام انجام داده بودند، بیان کرد: در حوزه زنان تصویری که از زنان ارائه می دهند بسیار متفاوت تر از آماری است که وجود دارد در این حوزه هم نتوانستند موفقیت آمیز عمل کنند. درخصوص مسمومیت ها بیش تر از آن که وزارت بهداشت صحبت کند نهایت های امنیتی باید ورود کنند و اقدام به آگاه سازی مردم کنند.

به گفته این کارشناس مسائل علوم شناختی، در روز طبیعت و درختکاری و صحبت های رهبری در خصوص برخورد قاطع با عوامل دخیل در مسمومیت های اتفاق افتاده چارچوب نظام مشخص و اقدامات غربی ها نیز خنثی شد و این عملیات نیز با شکست مواجه شد، این رسانه ها برای اینکه بتوانند پروژه های خود را پیش ببرند نیاز به موارد کف میدان دارند و اگر این نیرو ها وجود نداشته باشند عملا داشبورد عملیاتی این رسانه ها خالی خواهد بود و درصدد هستند تا با ورود به آیین ها و رسم هایی مانند چهارشنبه سوری گسل قومیتی برای تداوم خط پروژه خود ایجاد کنند.

برنامه  «امواج شبهه» گفتگویی تخصصی پیرامون ماهیت‌ شناسی و رفتارشناسی رسانه‌های فارسی‌ زبان بیگانه است که با هدف روشنگری و افشای تکنیک‌های رسانه‌ای است ،روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۱۶ به مدت ۶۰ دقیقه از آنتن این شبکه به نشانی موج اف‌ام ردیف ۱۰۳,۵ مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/۱۳۰۱