وزیر امور خارجه در مجمع عمومی خطاب به جنگ افروزان صهیونیست و دولتمردان آمریکایی گفت: ما از گسترش و دامنه جنگ در منطقه استقبال نمی‌کنیم، اما اگر نسل کشی در غزه ادامه یابد، از این آتش در امان نخواهید ماند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) چهارم آبان ماه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره فلسطین در مقر سازمان ملل در نیویورک شرکت کرد.

وزیر خارجه طی سخنانی در نشست مجمع عمومی عنوان کرد که ایران نقش سازنده‌ای در کمک به صلح و ثبات و در مبارزه با تروریسم و داعش ایفا کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی به اوضاع غزه اشاره کرد و افزود: آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی بدون توجه به منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل در کنار رژیم اشغالگر اسرائیل ایستاده‌اند. قطعنامه‌های شورای امنیت چه بود؟ این قطعنامه‌ها به غیر از این بودند که مردم فلسطین را تروریست خطاب کرده و حق دفاع از خود را برای آنها در نظر نگرفتند. این قطعنامه‌ها از اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در غزه حمایت کردند.

وی با بیان اینکه شورای امنیت در تامین صلح ناکام مانده است، افزود: آمریکا و شماری از کشورهای اروپایی تماشاگر و نظاره‌گر کشتار هفت هزار غیرنظامی در کمتر از سه هفته توسط رژیم صهیونیستی هستند. تامین کننده مالی و تسلیحاتی این رژیم هم هستند.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی در حال ارتکاب نسل کشی در غزه است.

وی به آمریکا توصیه کرد که به جای ارسال راکت‌ها و بمب به غزه تامین کننده صلح باشد و افزود: آمریکا باید از حمایت رژیم صهیونیستی در نسل کشی در غزه دست بردارد. ما همیشه حامی صلح و امنیت بوده‌ایم. امروز در نیویورک و سازمان ملل به صراحت به آمریکا و سیاستمداران آن و کسانی که از نسل کشی در غزه حمایت می‌کنند، می‌گویم ما به دنبال توسعه و گسترش جنگ در منطقه نیستیم. اینجا خانه ما و غرب آسیا هم منطقه ماست.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه نسل کشی در غزه باید فورا متوقف شود، تصریح کرد: غزه نیازمند کمک‌های انساندوستانه فوری است.

وی گفت: براساس قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مجمع عمومی مردم فلسطین حق مشروع دارند که در برابر اشغالگری مبارزه کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: آمریکا به عنوان حامی همیشگی و بی قید و شرط اسرائیل، اصلی ترین عامل ناکام ماندن تلاش‌ها برای مشخص کردن سرنوشت مردم فلسطین توسط شورای امنیت است.

وی افزود: ما برای مسأله فلسطین فقط از اجرای کامل حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف حمایت می‌کنیم. سرزمین فلسطین متعلق به ساکنان اصلی آن اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان است. ایران به حق مردم فلسطین برای مقاومت در برابر اشغالگری باور دارد و معتقد است که همه پرسی در بین مردمان اصلی فلسطین برای تعیین سرنوشت آنها به شکلی که در سازمان ملل ثبت شده باید انجام شود.

امیرعبداللهیان عنوان کرد: اساس و بنیان رژیم صهیونیستی براساس فریب، اشغالگری و جنایت است و تاکنون بیش از ۲۰ جنگ در منطقه به راه انداخته است. حتی به کشورهایی که در همسایه این رژیم نیستند نیز حمله کرده است. این رژیم همه گونه جنایات از جمله تجاوز، جنایت علیه بشریت و نسل کشی را انجام داده و بارها این جنایات را مرتکب شده است. این رژیم به هیچ قانونی پایبند نیست.

وزیر خارجه با بیان اینکه اشغالگری بی‌رحمانه به آپارتاید منجر شده است، افزود: این به مجوز کشتار علیه مردم فلسطین تبدیل شده است و این چهره واقعی رژیم صهیونیستی است.

به گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه تلاش‌های مردم فلسطین و از جمله گروه حماس برای مقابله با اشغالگری حق ذاتی و مشروع آنها و برای مقابله با اشغالگری است، گفت: باید حق مشروع دفاع از خود در برابر اشغالگر را به آنها اعطا کرد. مسخره است که رژیم صهیونیستی خود را قربانی نشان دهد.

امیرعبداللهیان با ذکر این نکته که طوفان الاقصی فقط واکنشی به ادامه تجاوز به مردم فلسطین و ادامه اشغالگری بود، افزود: این عملیات فوران غم و خشم مردم فلسطین علیه ۷۵ سال اشغالگری و جنایات گسترده رژیم صهیونیستی و به خصوص دولت نتانیاهو است.

وی ادامه داد: براساس قوانین بین‌الملل، مقاومت مسلحانه حق ذاتی مردم فلسطین است و نیازی به اجازه دیگر کشورها برای اجرای این حق ندارند و این حق براساس حقوق شناخته شده بین‌المللی است. کسانی که مدام درباره جلوگیری از این درگیری‌ها صحبت می‌کنند به خصوص ما که در ایران به دنبال گسترش این درگیری نیستیم، باید بگوییم اگر کسانی هستند که نمی‌خواهند این جنگ گسترش یابد، باید به رژیم صهیونیستی فشار بیاورند که جنایات جنگی آن متوقف شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه رهبران حماس برای آزادی اسرای غیرنظامی آمادگی خود را به ما اعلام کرده‌اند، گفت: ما آماده ایفای نقش خود برای برقراری صلح و ثبات در منطقه هستیم. ایران به همراه قطر و ترکیه آماده نقش آفرینی است.

وی بر ضرورت آزادی ۶ هزار زندانی فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

وی با اشاره به کشتار بیش از هفت هزار غیرنظامی فلسطینی که حدود سه هزار نفر از آنها کودک بودند و زخمی شدن ۱۷ هزار نفر و اینکه غذا و برق و آب مردم غیرنظامی قطع شده و به صورت بی رحمانه مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها،‌ مدارس و کلیساها و زیرساخت‌ها هدف بمباران قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا که به صورت مستقیم در این درگیری‌ها شرکت کرده و حمایت مالی و نظامی از اسرائیل، نقض منشور سازمان ملل و الزامات و مسؤولیت‌های آمریکاست و باید به جامعه بین‌الملل پاسخگو باشد.

وزیر خارجه با بیان اینکه آمریکا در جنایت علیه مردم فلسطین مشارکت می‌کند، افزود: آمریکا مدیریت جنگ کنونی را برعهده دارد و این در حالی است که دیگران را به خویشتنداری دعوت می‌کند.

وی اعلام کرد که نتیجه هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی محکوم به شکست است.

رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: انتظار می‌رود قطعنامه‌ای بسیار قوی در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب برسانیم که خواستار توقف فوری خشونت‌ها و نسل کشی غیرنظامیان باشد و منجر به ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم غزه که به شدت نیازمند این کمک‌ها هستند، شود.

به گزارش فارس، امیرعبداللهیان که به منظور شرکت در این نشست بامداد امروز وارد نیویورک شد، پیش از این در شبکه اجتماعی ایکس در این باره نوشته بود: امروز طی سخنرانی، دیدگاه کشورمان درباره تحولات فلسطین را در مجمع عمومی سازمان ملل بیان خواهم کرد. با توجه به نافرجامی و وتوی قطعنامه‌های پیشنهادی در شورای امنیت، برای صدور قطعنامه در مجمع عمومی، توقف جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه و ارسال کمک انسانی به این منطقه تلاش می‌شود.

مشروح سخنرانی وزیر امور خارجه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به شرح زیر است:

۱- به گواه تاریخ و اسناد سازمان ملل، مسأله فلسطین دارای حدود ۸۰ سال سابقه است. بنابراین تلاش برای تقلیل ابعاد آن به یک حمله و به یک گروه آزادی بخش فلسطینی یک دروغ بزرگِ است.

۲- بر اساس اصول حقوق بین الملل و نیز صدها قطعنامه همین مجمع، تمامی سرزمین فلسطین، سرزمین تحت اشغال بوده و بر همین اساس، رژیم صهیونیستی، متجاوز و اشغالگر شناخته می‌شود.

۳- ملت فلسطین مثل هر ملت دیگر تحت اشغال، از «حق مسلم و ذاتی تعیین سرنوشت» برخوردار بوده و حق دارد رأساً و آزادانه در مورد استقلال خود و ایجاد دولت مستقل برای خویش تصمیم بگیرد. طبق حقوق بین‌الملل و به تصریح قطعنامه‌های شماره ۳۰۹ و ۳۲۳ سال ۱۹۷۲ شورای امنیت در قضیه نامیبیا، «حق مسلم تعیین سرنوشت و استقلال» دائمی بوده و با گذشت زمان نیز از بین نمی‌رود. بنابراین، همانگونه که طولانی شدن اشغال سرزمین برای اشغالگر هیچ حقی ایجاد نمی‌کند، گذشت زمان نیز ذره‌ای از حق تعیین سرنوشت ملت تحت اشغال نمی‌کاهد.

۴-  طبق اصول قطعی و قواعد مصرح حقوق بین الملل و صدها قطعنامه همین مجمع ملت فلسطین به عنوان یک ملت تحت اشغال، از «حق مشروع مقاومت در برابر اشغال با استفاده از تمام روش‌های موجود از جمله مبارزه مسلحانه» برخوردار است. لذا تلاش‌های ریاکارانه و مزورانه اخیر برای معرفی مبارزه آزادیبخش ملت فلسطین به عنوان اقداماتی تروریستی منجر به فریب ملل آزاده و وجدان‌های بیدار جهان نخواهد شد.

۵- آمریکا به عنوان حامی بی قید و شرط و همیشگی رژیم اشغالگر، عامل اصلی شکست‌های سازمان ملل به ویژه شورای امنیت در احقاق حقوق فلسطینی‌ها است. این کشور تاکنون ده‌ها بار از ایفای وظایف مسلم شورای امنیت در این زمینه جلوگیری کرده که یک نمونه آن وتو کردن ۴۵ قطعنامه این شورا است که آخرین آن هفته گذشته رخ داد و طی آن، آمریکا نه تنها با هرگونه توقف جنایات اسرائیل در غزه مخالفت کرد، بلکه حاضر به دادن حتی رأی ممتنع به یک قطعنامه برای میسر ساختن زمینه ارسال کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان تحت بمباران و محاصره در غزه نیز نشد و با آن مخالفت کرد. این نهایت بی مسئولیتی و مصداق بارز پشت پا زدن به اصول اولیه انسانی است.

۶-  ما معتقدیم که حل کامل و همه جانبه مسأله فلسطین فقط و فقط از طریق تحقق کامل حق مسلم این ملت در تعیین سرنوشت و ایجاد دولت مستقل فلسطینی در تمامی آن سرزمین به پایتختی قدس شریف میسر است. تمامی سرزمین فلسطین، از بحر تا نهر، فقط متعلق به فلسطینی‌های اصیل شامل مسیحیان، یهودیان و مسلمانان است و هیچ نهاد و کشوری نیز نه حق دارد و نه می‌تواند وجبی از آن را در اختیار فرد یا گروه دیگری قرار دهد. این توهمی باطل، خیالی خام و رؤیایی است که ممکن است فقط در خواب محقق شود. جمهوری اسلامی ایران ضمن باور به حق ملت فلسطین به مقاومت در برابر اشغالگری، طرح سیاسی و دموکراتیک برگزاری رفراندوم تعیین سرنوشت در میان ساکنین اصیل فلسطین (اعم از یهودی، مسلمان و مسیحی) را ارائه داده که در سازمان ملل  نیز به ثبت رسیده است.

۷- ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی بر تجاوز، اشغال، جنایت و دروغ و فریب استوار است. این رژیم تاکنون بیش از ۲۰ جنگ در منطقه به راه انداخته، بدون استثناء به همه همسایگان خود تجاوز کرده، به تعدادی از کشورهای خارج از این منطقه حمله نظامی کرده، کماکان علاوه بر فلسطین، خاک برخی کشورهای عربی دیگر را تحت اشغال دارد، همه چهار جنایت بین‌المللی اصلی یعنی جنایت تجاوز، جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت و جنایت نسل‌کشی را نه یک بار بلکه بارها و در مواردی هر چهار جنایت را به صورت همزمان مرتکب شده است ، و برای پیشبرد اهداف نامشروع خود به هیچ اصول انسانی و قاعده حقوقی پایبند نبوده و نیست.

۸-  ما باید واقعیت را همانطور که هست ببینیم؛ واقعیت این است که اشغالگری خشن با گذشت، به آپارتاید بیرحم و عمیق  دگردیسی یافته است. همین ترکیب هولناک اشغالگری مزمن و آپارتاید عمیق است که به رژیم اشغالگر مجوز روانی قصابی و کشتار جمعی مردم تحت اشغال را می دهد. بنابراین اکنون زمان آن است که چهره واقعی این رژیم را مد نظر قرار داده و همانگونه که هست بشناسیم، همانطور که مجمع عمومی در سال ۱۹۷۵ طی قطعنامه شماره ۳۳۷۹ با شناسایی صهیونیسم به عنوان نژادپرستی انجام داد.

آقای رئیس، مایلم تأکید کنم:

۱- اقدام اخیر ملت فلسطین و سازمان آزادی بخش حماس علیه اشغالگران، برمبنای قواعد قابلِ اعمال حقوق بین‌الملل، عملی کاملاً مشروع بوده و حق ذاتی آنها است و انتساب هر عنوان دیگری به آن مطلقاً غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

۲- ادعاهایی نظیر قائل شدن حق به اصطلاح «دفاع مشروع» برای رژیم اشغالگر اسرائیل نیز یک شوخی به غایت مضحک است. مسلماً نمی‌توان جای قاتل و قربانی را با سوء استفاده از برخی عبارات مشروع عوض کرد.

۳- عملیات طوفان الاقصی صرفاً واکنش به استمرار اشغال و تجاوز رژیم اشغالگر و واکنش به جنایات گسترده ماه‌های اخیر رژیم اسرائیل است. در حقیقت، این عملیات آتشفشان خشم متراکم کل ملت فلسطین در برابر بیش از هفت دهه جنایات مستمر و گسترده رژیم صهیونیستی است.

۴- طبق حقوق بین‌الملل، مقاومت در برابر تجاوز و اشغال از جمله به روش مسلحانه، حقِ ذاتی و مشروع ملت فلسطین است و برای اعمال آن نیز نیاز به کسب مجوز یا دستور هیچ کشور و نهادی ندارد. انتخاب اخیر جنبش آزادی بخش فلسطینی حماس در مورد زمان، مکان و کیفیت استیفای این حق نیز تصمیم مستقل خود آنها بر مبنای اصول شناخته شده و مسلم حقوق بین الملل بوده است.

۵- آنها که مدام از لزوم جلوگیری از گسترش درگیری سخن می‌رانند، اگر خواهان گسترش دامنه جنگ نیستند باید رژیم صهیونیستی را برای توقف فوری و کامل جنایات جنگی تحت فشار قرار دهند.

۶- اظهارات اخیر مقامات رسمی و نظامی رژیم صهیونیستی و نوع اقدامات آن در غزه ثابت می‌کند که کشتار بیش از ۷۰۰۰ نفر غیرنظامی که بیش از ۶۲ درصد آنان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند، زخمی و معلول کردن بیش از ۱۷هزار نفر غیرنظامی دیگر، قطع کامل آب، برق، سوخت، غذا و دارو به روی یک جمعیت چند میلیونی و ممانعت از هرگونه کمک‌رسانی مؤثر به آنان و ویران کردن وحشیانه و گسترده اماکن مسکونی، مساجد، کلیساها، بیمارستان‌ها و تأسیسات زیربنایی آنها، کاملاً عامدانه و با هدف آشکار و اعلام شده «انتقام‌جویی» و «مجازات جمعی» که تحت حقوق بین‌الملل به صراحت منع شده، صورت گرفته است و جای هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد که این اقدامات نقض آشکار حقوق بین‌الملل و مصداق بارز جنایت تجاوز، جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و جنایت نسل‌کشی است.

۷- در این زمینه صرفاً به ذکر جنایت در بیمارستان المعمدانی غزه بسنده می‌کنم. بی تردید، با توجه به گستردگی و ابعاد وحشیانه جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به این بیمارستان، مشخص است که تنها همین جنایت همه عناصر مادی و مؤلفه‌های معنوی جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و جنایت نسل‌کشی را داراست و به تنهایی برای مسئول شناختن و محاکمه همه آمران، عاملان و حامیان در دادگاه جنایتکاران جنگی اسرائیلی آن کافی است.

۸- اقدامات آمریکا نیز که از طریق حمایت مالی و تسلیحاتی، اقدام مستقیم نظامی و حمایت مؤثر سیاسی در این نبرد نه تنها مشارکت مستقیم دارد، بلکه مدیریت این جنگ را راسا در دست دارد، موجب مسئولیت بین‌المللی آن است. بعلاوه، در حالی که آمریکا خود عملاً و مستقیماً در ارتکاب جنایات علیه فلسطینی‌ها نقش و دخالت دارد، در مقامی نیست که بتواند دیگران را به عدم توسعه جنگ و خویشتنداری دعوت کند.

لذا ما نسبت به پیامدهای غیرقابل کنترل حمایت های نامحدود مالی، تسلیحاتی و عملیاتی کاخ سفید از رژیم تل آویو که منجر به گسترش شدت بمباران غیرنظامیان و زنان و کودکان فلسطین در غزه و کرایه باختری شده است ، قویا هشدار می‌دهیم.

۹- تحولات کنونی فلسطین همچنین به وضوح ثابت کرد که تنها نتیجه هر گونه عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل، نادیده گرفتن حقوق مشروع و تاریخی ملت فلسطین و عادی سازی ارتکاب هرگونه جنایت علیه آن بوده و بنابراین هر تلاشی برای عادی سازی  روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل محکوم به شکست است.

۱۰- جلوگیری از تشدید اوضاع فلسطین بویژه با توجه به شرایط پرتلاطم کنونی در مناطق مختلف دنیا، یک مسئولیت جهانی است. ما به نوبه خود، در ادامه تلاش‌های اخیرمان، آماده ایفای نقش جدی‌تر در این زمینه هستیم. در این راستا رهبران جنبش آزادی بخش حماس، برای آزادسازی اسرای غیرنظامی اعلام آمادگی کرده اند و ایران، ترکیه و قطر آماده نقش آفرینی در این موضوع مهم انسانی هستند. طبعا  آزادی ۶۰۰۰ اسیر فلسطینی نزد رژیم اشغالگر هم وظیفه آمریکا به است.

۱۱- مایلم ضمن تشکر از مواضع مثبت و واقع بینانه دبیرکل سازمان ملل و تلاش میدانی وی برای ارسال کمک های انسان دوستانه به غزه و توقف فوری جنگ، تاکید کنم، انتظار می‌رود شورای امنیت با عبارات قاطع و تحت فصل هفتم منشور ملل متحد، رژیم صهیونیستی را به توقف فوری جنایات  جنگی، نسل کشی و قتل عام غیرنظامیان و فراهم آوردن سایر زمینه‌های تحقق کامل حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین وادار کند. این البته وظیفه ذاتی سازمان ملل است که در انجام آن ده‌ها سال تأخیر شده است.

کلام آخر

آقای رئیس!

* اکنون ۳ هفته است که شاهد جنایات جنگی و نسل کشی رژیم اشغالگر اسرائیل در غزه و کرانه باختری فلسطین هستیم.

* آمریکا و چند کشور معدود اروپایی، بدون رعایت منشور سازمان ملل و حقوق بین الملل، در کنار رژیم اشغالگر اسرائیل قرار گرفته اند. آنها یک جنبش آزادی بخش فلسطینی را تروریست می‌خوانند که از حق دفاع مشروع در برابر اشغال برخوردار است و رژیم اشغالگر و جنایتکار جنگی را که در غزه به نسل کشی اقدام کرده است، دارای حق دفاع مشروع می‌نامند.

* این وضع جهان امروز ماست. این وضع شورای امنیت است که قرار بود برای استقرار صلح و امنیت جهانی تلاش کند.

* آقای رئیس، در نیویورک و از مقر سازمان ملل به جنگ افروزان اسرائیلی و حامیان آن، دولتمردان و نظامیان آمریکا که اکنون مدیریت نسل کشی در فلسطین را در دست دارند صریحاً می‌گویم ما از گسترش و دامنه جنگ در منطقه استقبال نمی‌کنیم، اما هشدار می‌دهم اگر نسل کشی در غزه ادامه یابد، خود از این آتش در امان نخواهند ماند. آنجا خانه ماست، غرب آسیا منطقه ماست. در امنیت خانه با هیچ طرفی تعارف نداریم.

* تاریخ تمدن ایران نشان می‌دهد که ما همواره حامی صلح بوده و هستیم. باید نسل کشی در غزه فورا متوقف شود. باید کوچ اجباری مردم غزه فوراً متوقف شود.

* غزه در انتظار کمک های انسانی فوری و حیاتی است.

* جنبش آزادی بخش فلسطینی حماس طبق حقوق بین الملل با اشغالگری مبارزه می‌کند و دارای حق مشروع است. حماس برای آزادی اسرای غیرنظامی آمادگی دارد. جهان باید همزمان از آزادی ۶۰۰۰ فلسطینی اسیر در زندان های رژیم اسرائیل حمایت کند.

منبع فارس

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

adal pikchar pornfactory.mobi www rajput photo com indian girl sex video download analpornstars.info wap indian sex com x vedioa eromyporn.info indian mom and baby اجمل طيظ sexesursexe.com افلام نيك لواط سكس\مصري ursextube.com نياكه رومانسيه
hearts on ice may 22 2023 full episode teleseryeheaven.com apoy sa langit july 28 2022 full episode english desi sexy video daporn.mobi marati sex photo xvedios mom porndig.mobi indian sexs vedios hentai ah my godess hentairulz.com 300 yen no otsukiai اخ بينك اختة arabian-porn.com افلام سكس طياز كبيره
قصص نيك مصورة onetube.org سكس فلاحي مصري filmywap mobi afiporn.net manipuri sex girl marugujrat pornhindivideo.com sex blue com sex pron videos xxx-pakistani.com x porn please deshi xnx orgymovs.net mallu force sex