همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت، روز دوشنبه ۱۷پروژه ارتباطی روستایی در ۲ بخش توسعه زیر ساخت و احداث سایت دکل ارتباطی با سرمایه گذاری ۸۴۵ میلیارد ریال در گیلان به بهره برداری رسید.

به گزارش مجله خبری تپور؛ مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان دوشنبه در رابطه با این پروژه ها به خبرنگار ایرنا گفت: اعتبارات لازم برای اجرای این ۱۷ پروژه از محل منابع طرح خدمات اجباری USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

“فرزاد توکلی” افزود: این پروژه ها در ۲ بخش توسعه زیرساخت شامل اجرا و بهره برداری ۱۱۸.۲ کیلومتر فیبرنوری به ارزش ۴۱۳ میلیارد ریال و همچنین ارتقاء و احداث ۱۵سایت دکل ارتباطی به ارزش ۴۳۲ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۲ پروژه فیبر نوری در شهرستان های رضوانشهر در غرب و سیاهکل در شرق استان افزود: پروژه فیبرنوری شهرستان رضوانشهر به طول ۱۱۳ کیلومتر و به ارزش ۳۹۵ میلیارد ریال در مسیر رضوانشهر به آق مسجد و رضوانشهر به انگولش اجرا شده که موجب توسعه زیرساخت لازم برای ۱۶ سایت دکل ارتباطی و بهره مندی ۸۵ روستا با جمعیت پنج هزار و ۸۵۵ خانوار فراهم شد.

توکلی تصریح کرد: همچنین پروژه شهرستان سیاهکل به طول ۵.۲ کیلومتر و به ارزش ۱۸ میلیارد ریال در مسیر دیلمان به راهدارخانه آبی نام اجرا و در این مسیر ۲ سایت دکل ارتباطی احداث شد که با اجرای این طرح، پنج روستا با ۲۴۴ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

توکلی در ادامه به ارتقاء و احداث ۱۵سایت ارتباطی به ارزش ۴۳۲ میلیارد ریال در چندین شهرستان استان اشاره و بیان کرد: این پروژه ها شامل ارتقاء تکنولوژی ۹ سایت ارتباطی به نسل بالاتر در شهرستان های لاهیجان، رودبار، صومعه سرا، رودسر و رضوانشهر با پوشش ۱۰ روستا با هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال و بهره مندی یک هزار و ۱۵ خانوار اجرا شده است.

وی ادامه داد: ۶ سایت ارتباطی جدید نیز در شهرستان های رودسر، سیاهکل و رضوانشهر احداث شد که با اجرای این پروژه ها، ۱۵ روستا با جمعیت ۶۰۷ خانوار تحت پوشش شبکه ارتباطی قرار گرفتند.

به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان برای بهره برداری از این ۶ سایت ارتباطی که از طریق ۲ اپراتور همراه اول و ایرانسل بهره برداری رسید، ۲۵۲ میلیارد ریال از محل منابع خدمات اجباری (USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

وی به شاخص ارتباطی روستاهای استان به شبکه ملی نیز اشاره و اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۹۴.۴۶ درصد از مجموع روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل بوده و مقرر شده مابقی روستاهای بالای ۲۰ خانوار حداکثر تا دهه فجر سال جاری به این شبکه متصل شوند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *