معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان از اعزام کلیه مشمولان (عادی، دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) به مراکز آموزشی در اول شهریور ماه ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: دوره آموزش رزم مقدماتی مشمولان دارای سه فرزند و بیشتر لغو شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سرهنگ اسماعیل رجب‌زاده با اشاره به اینکه طبق موارد مندرج در برگه‌های اعزام به خدمت، آن دسته از مشمولانی که جهت اعزام توسط سازمان وظیفه عمومی فراجا مستقیماً به مراکز آموزش معرفی شده‌اند باید خودشان را به آن مراکز معرفی کنند، اظهار کرد: مابقی مشمولان باید رأس ساعت هفت صبح تاریخ مندرج در برگه‌های اعزام روز چهارشنبه اول شهریور ماه ۱۴۰۲ در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان واقع در آدرس رشت – بلوار خلیج فارس – کیلومتر ۳ جاده رشت به قزوین – جنب پلیس راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم حضور بدون تاخیر مشمولان در ساعت اعلامی برای پیشگیری از ایجاد خلل در روند اعزام به بخشش اضافه خدمت‌های برگه اعزام مشمولان که به علت تاخیر در معرفی و اخذ برگه آماده به خدمت اعمال شده بود نیز اشاره کرد و گفت: برابر دستورالعمل‌های صادره تا تاریخ یکم مهر ماه ۱۴۰۲ مشمولان غایبی که خود را معرفی کنند شامل عفو رهبری بوده و اضافه خدمت اولیه آنان مورد بخشش قرار خواهد گرفت.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان افزود: مشمولان در روز اعزام جیره غذایی خشک بین راهی همراه داشته و اقدامات بهداشت فردی لازم از قبیل کوتاه کردن موی سر، گرفتن ناخن‌ها و غیره را قبل از اعزام انجام دهند.

این مقام انتظامی بیان داشت: همچنین مشمولان به منظور رعایت هر چه بیشتر وسایل بهداشتی و شخصی برای استحمام و قاشق، چنگال، لیوان، ناخن‌گیر، کارت تلفن و موارد این چنینی را به همراه داشته باشند.

رجب‌زاده با اشاره به اینکه طبق ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح مدت دوره آموزش رزم مقدماتی سربازان، ۶ هفته است و اعزام به مرخصی در طول دوره امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: مشمولان باید اصل مدارک مورد نیاز شامل برگه اعزام به خدمت، برگه محل مراجعه، کارت واکسیناسیون، کارت ملی، شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص متاهلان، پدر نظامی شاغل یا بازنشسته، گواهی فوت والدین، جانبازان و خانواده درجه یک شهداء و غیره را با خود همراه داشته باشند.

معاون وظیفه عمومی گیلان اظهار کرد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح، دوره آموزش رزم مقدماتی مشمولان دارای سه فرزند و بیشتر لغو و متقاضیان می‌توانند برای بهره‌مندی از این شرایط به معاونت وظیفه عمومی استان و یا یکی از دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) محل سکونت مراجعه کنند.

وی از خانواده‌ها خواست به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در روز اعزام از حضور و استقرار برای بدرقه مشمولان اکیداً خودداری کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی فراجا به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی @khabarsarbazi از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *