شهردار رشت با حضور در دفتر مدیرکل خدمات شهری و محیط زیست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور برای حل و فصل جذب اعتبارات کارخانه زباله سوز رشت و جلسه دیگری در محل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو برگزار کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جلسه پیگیری حل و فصل جذب اعتبارات کارخانه زباله سوز با حضور رحیم شوقی شهردار رشت، مسعود احمدی مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، مدیرعامل پسماند شهرداری رشت و مدیران شرکت سرمایه گذاری TTS در تهران برگزار شد.

گفتنی است در جذب اعتبارات ملی برای احداث کارخانه زباله سوز رشت حائز اهمیت بوده و در این راستا مدیران شرکت TTS متعهد شدند پس از تزریق بودجه موردنیاز در مدت حدود ۲.۵ تا سه سال کارخانه زباله سوز را راه‌اندازی کنند.

احداث سوله کارخانه زباله سوز رشت در محل شرکت کود آلی گیلان مراحل پایانی را طی می کند و با فعالیت این کارخانه حجم بسیاری از معضل پسماند رشت برطرف می‌شود.

همچنین شهدار تهران در حضور خود در تهران در جلسه جلسه بررسی روند سرمایه گذاری حوزه پسماند، زیست توده و بیوگاز مرکز دفن لندفیل سراوانبا علیرضا پرنده مطلق معاون فنی و مهندسی  و همچنین مدیرکل زیست توده ساتبا در محل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو در تهران دیدار و گفتگو کرد.

اجرای کاور و پوشش و همچنین حفر تعدادی چاه در لندفیل سراوان به منظور استحصال گاز متان برای تولید برق در جلسه مذکور مورد بررسی قرار گرفت.
رایزنی در راستای تامین اعتبارات و راهکارهای ایجاد جذابیت برای ورود سرمایه گذار در اجرای پروژه تولید برق لندفیل سراوان رشت از جمله موضوع هایی بود که با حضور کارشناسان و مسئولان کشوری بررسی شد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *