ما خیلی ساده‌ایم که باور کنیم مجلس برای کسی که کل عالم می‌دانند برای استمرار بهارستانی ماندن، سال‌هاست که کوچینگ مویرگی انتخاباتی در کل شهرها و روستاها و ادارات تشکیل داده، مجلس برایش جذابیت ندارد!

مجله خبری تپور ـ چیکپَر در یادداشتی نوشت: هر چه به ۱۱ اسفند نزدیک‌تر می‌شویم بازار داغ اخبار انتخاباتی، هواداران بیشتری پیدا می‌کند و طبیعتاً اندک افرادی پیدا می‌شوند که سعی دارند که با اظهارات عجیب و غریب له یا علیه نامزدهای انتخاباتی، به‌نوعی ارادت ویژه خود را به نامزدی خاص نشان دهند و هم در این بین، شهرتی برای خود دست و پا کنند تا لقمه نانی باشد تحفه درویش جهت ادامه حیات سیاسی یا افزایش حیاط یا وارد شدن در حیاط خلوت همان نامزد انتخاباتی خاص برای مقاصدی فوق‌العاده خاص، که بعدها سر و صدایش در می‌آید که کم ندیدیم و کم نشنیدیم.

بسته به شدت و حدت میزان حرص و طمع همین اندک افراد دور و بر، برخی از نامزدهای انتخاباتی یا بهتر بگویم لمپن‌ها، نوع اظهارات و حمایت‌ها هم فرق می‌کند مثلاً یکی فقط دنبال یک حیاط بزرگتر، خانه‌ای وسیع‌تر یا ویلایی یا زمینی یا شغلی یا … است، یک نوع اظهاراتی دارد و لمپنی دیگر، هم حیاط بزرگتر می‌خواهد و هم خواستار ادامه حیات سیاسی خودش در آینده و ارتقای شغلی است یعنی هم خر را می‌خواهد هم خرما را و طبیعتاً کتش را برای نامزد خاص بدجور می‌کَند و لمپنیستی هم هست که هم خر را می‌خواهد هم خرما و هم کدخدا را! که سر تا پا، حامی نامزد خاصی می‌شود و علاوه بر همه نوع حمایت، بر رقیبان او می‌تازد و آنان را تهدید هم می‌کند و حمایت از او را وظیفه عام و خاص می‌داند و قسم می‌خورد اگر او نماینده نشود، ما خاک بر سر می‌شویم و …

پس سه نوع لمپن خواهیم داشت: لُمپن مادی، لُمپن سیاسی و آخری لُمپن رانتی! البته قطعاً هستند افراد خداشناس، منصف و واقع بین و… بسیاری در کنار نامزدهای انتخابات که سعی در گرم کردن تنور انتخابات به جهت کمی و کیفی دارند یعنی افزایش مشارکت و هم انتخابی آگاهانه و درست در جهت رشد و اعتلای نظام ، عمران و آبادانی بیش از پیش شهرها و روستاها.

این مقدمه کاملا بی‌ربط به متن بود که اصلاً و اساساً در استان گیلان وجود خارجی نداشته و ندارد و البته ادامه متن هم هیچ ربطی به مقدمه ندارد.

در یکی از جدیدترین اظهارات انتخاباتی اخیر، یکی لیدرهای میدانی (من نگفتم چاله میدانی)، اشاراتی کرده که خیلی برایم جالب بود گفته:

۱- اجازه نمی‌دهیم افراد شکست خورده برای ما تصمیم بگیرند و مردم را برای حضور در انتخابات دلسرد کنند.
۲-اگر امروز مدیریت شهری می‌تواند برای برطرف کردن مشکلات شهروندان گام بردارد به طور قطع با حمایت‌های بی‌دریغ مهندس است.
۳- مهندس ۱۶ سال عمر خود را برای نمایندگی مردم این شهر گذاشت و دیگر برای او جذابیت ندارد و اکنون وظیفه ماست که از او حمایت کنیم.

از گفته‌ها مشخص بود که عزیز دل ما، ظاهراً از ورود نامزد یا نامزدهایی به عرصه انتخابات بسیار نگران است و ترسیده که اگر او یا آنان ورود کنند، نامزد مورد حمایتش رأی نیاورد و این ترس آنچنان شدید بوده که موجودیت شهرداری و اعضای شورای شهر و شهردار و دولت و استانداری و… را زیر سوال برده و تمام موفقیت مدیریت شهری، که نمی‌دانم کدامیک را می‌گوید را، «نه» به‌طور نسبی، بلکه به‌صورت قطعی و ششدانگ! به وجود مهندس مرهون، مدیون و گره زده و در آخر اظهارات شاذ خود گفته مهندسی که ۱۶ سال نماینده بوده و ظاهراً یک بار هم نامزد بوده و رأی نیاورده و الان هم نامزد انتخابات مجلس است و کل عالم می‌دانند که برای استمرار نمایندگی مجلس، سال‌هاست که کوچینگ مویرگی انتخاباتی در کل شهرها و روستاها و ادارات تشکیل داده، مجلس برایش جذابیت ندارد! عجب.

البته این فعال انتخاباتی بین‌الستادین در حقیقتی را آشکار کرده و آن این است که مهندس فهمیده که به زمین سخت برخورد کرده و احتمال شکستش در انتخابات با آمدن چهره‌های شاخص، با دل و جان لمس کرده و به نوعی فرار به جلو دارد انجام می‌دهد به این مضمون که به حلقه‌های مرکزی دور و برش گفته که این مواضع را بین مردم پخش کنند که مهندس رغبتی به نماینده شدن مجدد ندارد و بخاطر همین، مثل دوره‌های قبل تلاش چندانی انجام نمی‌دهد و اگر شکست بخورد، برایش مهم نیست چون ۱۶ سال نماینده بوده و چه بسا با این سابقه، پست کشوری مهمی بگیرد و حالا وظیفه مردم است که اگر او را می‌خواهند، از او در برابر نامزدهای شاخص حمایت کنند و… و البته در لوای این اظهارات، همانطور که حس کردید، تهدید و تطمیع زیرپوستی برای عاشقان میزهای مدیریتی و تشنگان قدرت، پیوست شده که شاید مهندس، نماینده نشود ولی شاید وزیری، معاون وزیری، استانداری  یا… شود و بهتر است حواستان را جمع کنید و…

و چه ساده لوح خواهیم بود که یک در هزار باور کنیم که مجلس برای این مهندس و دار و دسته‌اش، که دارند خودش را به آب و آتش می‌زنند، جذابیتی ندارد!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *