استاندار گیلان بابیان اینکه براساس بند الف تبصره چهار قانون بودجه می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی در چابک‌سازی نیروها باید بهره برد، گفت: با عریض و طویل کردن دستگاه‌ها چیزی عاید ما نمی‌شود به عنوان یک امتیاز باید دستگاه‌ها چابک‌سازی شوند تا به پویایی سایر نیروها کمک کنیم.

به گزارش مجله خبری تپور؛ اسدالله عباسی شامگاه (چهارشنبه) در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری، رئیس محترم جمهوری و قانون‌گذاری بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های دولت برای فعالیت در قالب‌های قرارداد مشارکت، اظهار کرد: در راستای اجرای اسناد بالادستی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت مردمی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام و بهره برداری از پروژه‌هایی که دولت می‌تواند واگذار کند، از توان همه دستگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: براساس بند الف تبصره چهار قانون بودجه می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی در چابک‌سازی نیروها، افزایش کیفیت، مدیریت و اداره پروژه‌ها در زمینه‌های مختلف کشاورزی، تربیت بدنی، شیلاتی، آموزشی، بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌ها بهره گرفت.

عباسی تصریح کرد: این دستگاه‌ها می‌توانند در اتمام پروژه‌های راکد به جا مانده از سنوات گذشته که پس از گذشت ۲۰ سال نیمه تمام مانده و نشان می‌دهد در ساخت این مجموعه هدف‌گذاری درستی انجام نشده است، از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنند.

به گفته وی، برخی از این پروژه‌ها از قابلیت و موقعیت خوبی برخوردارند و اتمام و بهره‌برداری از آن‌ها جزئی از مطالبات و خواسته‌های مردم است.

وی چابک‌سازی دستگاه‌ها را یکی از مزایای اجرای این‌تبصره دانست و افزود: با عریض و طویل کردن دستگاه‌ها چیزی عاید ما نمی‌شود به عنوان یک امتیاز باید دستگاه‌ها چابک‌سازی شوند تا به پویایی سایر نیروها کمک کنیم.

استاندار گیلان با اشاره اجرای طرح مولدسازی نیز گفت: استان گیلان یکی از ۶ استانی است که به صورت پایلوت برای انجام این طرح در نظر گرفته شد و مسئولیت راهبری این طرح را بر عهده دارد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *