عضو مجمع نمایندگان گیلان با انتقاد از اختصاص ارز برنج به چند شرکت متمول برای واردات بی رویه و مازاد نیاز کشور گفت: برنج سال گذشته در انبارهای شالیکوبی و حتی منازل کشاورزان مثل یخ در حال آب شدن است و کشاورزان خراب شدن دسترنج خود را مشاهده می کنند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمدرضا احمدی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۰ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به وضعیت بحرانی کشاورزان گیلانی اظهار کرد: چرا با ارز دولتی برنج وارد کشور شد و این ارز یارانه‌ای به چند شرکت متمول اختصاص یافت، در حالی که برنج وارد شده به کشور چندین برابر نیاز کشور بود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس یازدهم افزود: کشاورزان شمال کشور در این روزها بدترین روزهای عمر خود را می‌گذرانند، چرا صدای دولتمردان و نمایندگان مجلس درنیامد و چرا این ارز به چند شرکت متمول پرداخت شد تا برنج بیش از نیاز کشور وارد شود؟ آه و ناله کشاورزان گیلانی به جایی نمی رسد؟ این کشاورزان نیازمند کمک های دولتی هستند.

وی تصریح کرد: برنج سال گذشته در انبارهای شالیکوبی و حتی منازل کشاورزان مثل یخ در حال آب شدن است و کشاورزان خراب شدن دسترنج خود را مشاهده کرده و چاره ای ندارند. در این خصوص باید بحث تحول اقتصادی دیده شده و کمک کنیم تا تسهیلات لازم در این خصوص به این کشاورزان پرداخت شود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *