رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت، آمار تجرد دختران و پسران بالای ۳۰ سال را اعلام و ابراز نگرانی کرد.

 

به گزارش مجله خبری تپور؛ امیرحسین بانکی پور رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت، در مراسم رونمایی از سامانه ملی آموزش و مشاوره ازدواج «همنا» گفت: حدود دو میلیون و ۲۰۰ دختر مجرد بالای ۳۰ سال و حدود دو میلیون و ۵۰۰ پسر مجرد بالای ۳۰ سال داریم که این آمار نگران کننده است.

بانکی پور با بیان اینکه سه درصد ازدواج‌ها در کشور به طلاق منجر می‌شود، افزود: نسبت سه به یک ازدواج به طلاق به این معنا نیست که از هر سه ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود. ازدواج بین مجردهاست و طلاق بین کسانی که سال‌های گذشته ازدواج کرده‌اند.

رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت گفت: قبلاً در قانون جوانی جمعیت برای زوج‌های نابارور تعیین کردیم که همه هزینه درمان‌های ناباروری را بیمه متقبل شود، اکنون حدود ۹۰ درصد هزینه‌ها در مراکز دولتی و حدود ۵۰ درصد هزینه‌ها در مراکز خصوصی را بیمه می‌دهد. اما دختران بالای سی سال نگران اند که در صورت تأخیر ازدواج، فرزندآوری برای آن‌ها سخت می‌شود.

وی افزود: در حوزه ساماندهی مراکز مشاوره نیز مصوبه‌ای در برنامه هفتم داشتیم که می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وضع ازدواج در کشور ما در این چند سال تغییر جدی نکرده است، افزود: میانگین سن ازدواج دختران و پسران ما در ۲۰ سال گذشته تغییری نکرده است و برای دختران ۲۴ سال و برای پسران ۲۷.۵ سال بوده است. هم اکنون در رده سنی ۲۰ تا ۳۵ سال، دو سوم دختران ما متأهل هستند.

انتهای خبر/ ۱۳۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *