آغاز بررسی سوابق کاندیدای تصدی جایگاه شهرداری رشت

در نخستین روز از بررسی سوابق کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت ۲ تن از افراد کاندیدا با حضور در ساختمان شورا برنامه‌های خود را ارائه کردند.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، در نخستین روز از بررسی رزومه های افراد کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت،  ۲ تن از کاندیدای تصدی شهرداری با حضور در ساختمان شورا  برنامه‌های خود را برای اعضای شورای اسلامی شهر رشت ارائه کردند.

نقش نیروی انسانی برای  بهره‌وری بسیار مهم است

محسن مجذوب یکی از افراد کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت با داشتن سابقه شهردار شهر هشتگرد در کارنامه فعالیتش با حضور در ساختمان شورا با اشاره به اینکه رشت شهر بزرگ و باسابقه است، اظهار کرد: در ابتدای سخنانم از اعضای شورا تقاضا دارم که فردی بومی را برای این جایگاه انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه از وضعیت رشت برآیندی کلی در دست دارم، افزود: قصد دارم جهت‌گیری فکری‌ام را اعلام کنم و معتقدم نقش نیروی انسانی برای  بهره‌وری بسیار مهم است.

مجذوب پیرامون تسهیل در روند صدور پروانه، معضل زباله، بافت فرسوده شهر نیز مباحثی مطرح کرد و گفت: تالاب عینک یک فرصت بی نظیر است و در تعجبم که چرا تا کنون از این فرصت استفاده نشده است.

وی با تأکید بر توسعه حمل‌ونقل عمومی و استفاده از اراضی بلااستفاده بیان کرد: با رایزنی می‌توانیم از اراضی بلااستفاده که در اختیار دیگر دستگاه ها قرار دارد به منظور اجرای برخی از پروژه‌ها در شهر استفاده کنیم.

مجذوب با اشاره به روند مدیریت یکپارچه شهری، نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی افزود: بسیار خوشحالم که شورای رشت با چنین نگاهی نسبت به افراد کاندیدای جایگاه تصدی شهرداری رشت اقدام می‌کند و از افراد کاندیدای این جایگاه برای ارائه برنامه‌هایشان در حضور اعضای شورا دعوت به عمل آمده است.

 

حمل و نقل یکی از مشکلات شهر رشت

حمید قاسمیان به عنوان دومین کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت نیز با حضور در صحن شورای رشت با ارائه برنامه‌هایش اظهار کرد: بنده اصالتاً گیلانی و متولد یکی از روستاهای اطراف هستم و حدود ۲۵ سال است که کارمند رسمی شهرداری اسلامشهرم و درحال حاضر نیز خودم را برای دفاع از پایان‌نامه دکتری برنامه‌ریزی شهری آماده می‌کنم.

وی با بیان اینکه فرهنگ غنی مردمان گیلان بسیار مایه مباهات است، افزود: ان شاءالله بتوانم برای شهروندان فهیم رشت نیز خدماتی انجام دهم و رشت در سال‌های گذشته با مشکلاتی مواجه بوده که یکی از آنها حوزه حمل‌ونقل است.

 قاسمیان به اجرای رینگ ۹۰ متری در رشت اشاره کرد و گفت: درگذشته اجرای این رینگ در شهر مطرح شده بود که درباره اجرا شدن و یا نشدن آن اطلاعاتی ندام و معتقدم اجرای رینگ حجم بسیاری از مشکلات ترافیکی را کاهش می‌دهد.

 وی با اشاره به برند رشت شهر خلاق خوراک یونسکو بیان کرد: رشت شهر خلاق خوراک یونسکو است و این نیز از دیگر افتخارات شهر اولین‌هاست و معتقدم با فرهنگ غنی مردمان رشت این شهر می تواند گزینه بسیار خوبی برای اجرای دولت الکترونیک باشد.

قاسمیان به اجرای تراموا در رشت اشاره کرد و گفت: شهردار موفق باید شورا محور باشد و در قالب یک تیم برنامه‌ها را اجرایی کند و یقینا همراهی شورا و شهرداری می‌تواند به مباحث خوبی بینجامد و بنده به موضوع توسعه شهر الکترونیک در رشت بسیار اعتقاد دارم.

گفتنی است رزومه دیگر افراد کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت نیز طی روزهای آتی و با حضور اعضای شورا در صحن شورای رشت بررسی می‌شود.

در نخستین جلسه بررسی برنامه های افراد کاندیدای جایگاه شهردار رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا، سید حسین رضویان، هادی رمضانی، سید شمس شفیعی، علیرضا تاج شهرستانی، حسن کریمی کرنق و نادر حسینی حضور داشتند.

انتهای پیام/۱۳۰۳