به گفته مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، پیش بینی شده باغداران گیلانی امسال ۱۶ هزارتن زیتون برداشت کنند که ۴۰ درصد آن زیتون روغنی است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغازبرداشت زیتون روغنی در رودبار گفت: ۲۲ هزارباغدار گیلانی از اواخر خرداد ماه تا کنون ۹ هزار و ۶۰۰ تن زیتون سبز به ارزش ۵۷۶ میلیارد تومان برداشت کرده اند.

منوچهر پارسافر با بیان اینکه همزمان با برداشت زیتون روغنی، روغن کشی از این محصول هم در رودبارآغاز شده افزود: رودبار ۱۰ کارخانه روغن کشی با ظرفیت ۲۴ هزارتن و ۱۰۰ واحد بسته بندی سنتی، مدرن و نیمه مدرن با ظرفیت ۱۲ هزار تن دارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ درصد ازباغ‌های زیتون کشور در رودبار قراردارد گفت: از ۸ هزار و ۹۴۶ هکتار باغ بارور زیتون استان پیش بینی شده امسال ۶۰ درصد کنسروی و ۴۰ درصد روغنی برداشت شود.

مدیرامورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیا ن اینکه زیتون تازه پای درخت بسته به کیفیت محصول ۶۰ هزار تومان است گفت: برداشت زیتون تا پایان آذرماه دررودبار ادامه خواهد داشت.

رقم‌های ماری،روغنی، شنگه،زرد،کنسروی و رقم‌های خارجی آربکین، کراتینا، بلیدی،کرونایکی، کنسروالیا و مانزالینا از نمونه‌های زیتون‌های تولیدی رودبار است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *