آزمون جامع گردشگری همزمان با سراسر کشور پیش از ظهر امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ در محل سالن دانشکده تربیت بدنی دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ رضا حسن‌پور با اعلام این خبر معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان اظهار کرد: در این آزمون که در چندین نوبت برگزار شد تعداد ۲۷۲ نفر در رشته‌های مدیریت فنی و عمومی، راهنمای گردشگری و همچنین راهنمای طبیعت گردی و کارشناس و مدیر فنی ارزیابی شرکت کردند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان تصریح کرد: معاونت گردشگری مصمم است تا با بهره مندی از تخصص و تجارب اساتید مطرح گردشگری نسبت به تامین بخشی از نیروهای متخصص در حوزه گردشگری اقدام کنند.

به گفت حسن‌پور تمامی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان بایستی از افراد دارای گواهینامه فعالیت استفاده نمایند و به قبولین این آزمون گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نتایج این آزمون پس از یک ماه از طریق سامانه edutourism.mcth.ir اعلام خواهد شد، بیان کرد: در این آزمونها تعداد ۴۰ نفر در رشته مدیریت فنی، ۱۲۲ نفر در رشته مدیریت عمومی، ۸ نفر در رشته کارشناس ارزیابی، ۷۶ نفر در رشته راهنمای گردشگری و تعداد ۲۶ نفر نیز در رشته راهنمای طبیعت گردی حضور یافتند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *