جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: ۷۵۰ متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در شهرستان رضوانشهر رفع تصرف شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سردار حسین حسن‌پور جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر مبارزه جدی مجموعه انتظامی با متخلفان اقتصادی، زمین‌خواران و افرادی که به هر نحوی قصد تصرف اراضی ملی و طبیعی را دارند، اظهار کرد: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌ها الزامی است.

وی از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در شهرستان رضوانشهر و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به محل‌ اعلامی اعزام شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین‌ مورد نظر مشخص شد، این شخص ۷۵۰ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و فنس محصور کرده است.

این مقام انتظامی به معرفی متهم ۳۷ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۶۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

حسن‌پور با بیان اینکه با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، تصریح کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *