بررسی حرف تا عمل شعار ثبات در مدیریت در اعضای شورا؛

سرپرست شهرداری رشت لیست تغییرات اتوبوسی دارد؟

به نظر می‌‍رسد علیرغم ادعای رئیس شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر عدم تغییرات و عدم دخالت اعضای شورا در عزل و نصب‌های مدیران بکارگرفته شده توسط شهرداری قبلی، یزدانی سرپرست منتخب شهرداری رشت از سوی شورانشینان خلاف وعده‌های شعاری اقدام به تغییرات شتاب‌زده کند.

به گزارش مجله خبری تپور؛  در شصت و چهارمین جلسه علنی شورا که صبح امروز در ساختمان شورا برگزار شد موضوع انتخاب سرپرست شهرداری رشت بررسی و در نهایت از مجموع 11 عضو شورای رشت با ۹ رای موافق یوسف یزدانی را به عنوان سرپرست شهرداری رشت انتخاب شد.

اعضای ششمین دوره شورای شهر رشت در طی کمتر از18 ماه فعالیت خود برای بار سوم با برگزاری جلسه فوق العاده “یوسف یزدانی” از پرسنل شهرداری رشت که سابقه حضور در جایگاه شهردار منطقه دو را نیز در کارنامه فعالیت خود دارد را به عنوان سرپرست شهرداری برگزیدند.

پس انتخاب یزدانی به سمت سرپرستی شهرداری رشت کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در سخنانش اعترافی تلخ کرد گفت که «در یکسال اخیر تنش‌های مختلفی را در شهر رشت شاهد بودیم و همین امر باعث شد نتوانیم به اهدافمان در حوزه مدیریت شهری رشت  دست پیدا کنیم.» این همان اعترافی است که ماه‌هاست رسانه‌ها به آن اشاره می‌کنند که القصه همین اعضای شورا نسبت به این نقدها بی‌تفاوتند.

وی همچنین نسبت به برخی شائبه‌های تغییرات اتوبوسی مدیران مختلف شهرداری رشت که بهتر بگوییم مدیرانی که توسط شهردار معزول گمارده شده بودن واکنش نشان داد و گفت «در روزهای اخیر برخی شایعه سازی کردند که با انتخاب سرپرست شهرداری رشت شورا درصدد است تا تغییرات وسیعی در سطح مدیران ایجاد کند در حالی که این امر صحت ندارد.»

کارگرنیا همچنین نص سریح قانون را در غالب تفویض اختیار اعضای شورای شهر به شهردار قلمداد کرد و گفت «سرپرست شهرداری رشت از سوی شورای اسلامی این اختیار را دارد تا هر آن کس که توانایی و کارایی لازم را ندارد تغییر دهد و ما بر سر منافع مردم با هیچ کسی تعارف نداریم و معامله گر نیستیم.» و این درحالی است که دخالت هریک از اعضای شورای اسلامی شهر در عزل و نصب‌ها مصداق بارز تخطی از قوانین و یکی از موارد قابل پیگیری تا انحلال یا عدم صلاحیت عضویت در شوراست.

حالا با تمام این تفاسیر نظر به ادعای اعضای شورای اسلامی که داعیه‌دار پیگیری در حوزه عزل و نصب چندین باره شهردار رشت بودند باید در انتظار عملکرد سرپرست شهرداری رشت نسبت به تحقق شائبه‌های عزل و نصبی اتوبوسی بود.

مصداقاً می‌توان به انتصاباتی همچون محمد پورناصرانی سرپرست شهرداری منطقه یک، فرزاد حجت انصاری سرپرست ناحیه ۲، امیر سامعی صیقلان سرپرست منطقه پنج شهرداری پیمان پارسا سرپرستی سازمان عمران و بازآفرینی، سجاد محجوب سرپرست شهرداری منطقه چهار، سید پیام جعفری نیا سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، طیبه بینا سرپرست شهرداری منطقه ۲ و طالبی سرپرست روابط عمومی شهرداری توسط شهردار سابق اشاره کرد و در روزهای آتی به نظاره نشست که آیا سرپرست شهرداری رشت، لیستی از پیش تعیین شده برای برکناری و جابجایی با خود به همراه دارد یا خیر؟!

امیدواریم برای یک بار هم که شده اعضای اسلامی شورای شهر در بیان ادعای خود مبنی بر تقویت وحدت رویه به دور از گزینه گماری و دخالت غیر مشورتی صادق بوده و به قول خودشان به هدف خود در “تغییر شهردار رشت برای کاهش حجم مشکلات شهر و تسریع بخشیدن در اهداف حوزه مدیریت شهری و رساندن شهر به جایگاه بهتر” اقدامی عملی و به درو از فیگور مصرفی داشته باشند.

تپور به زودی در حوزه گزینه‌های مختلف تصدی شهرداری رشت اعم از گزینه‌های غیربومی! و بومی و همچنین چگونگی تعرفه آنان گزارشی مجزا کار خواهد کرد.

انتهای پیام/1301