یادداشت| موضعتان را مشخص کنید!

برای این جماعت چه چیزی مهم است؟ آیا زن با زن فرق دارد؟ آیا خشونت علیه برخی زنان برایشان مهم است؟ اگر هم‌مسلکشان مرتکب قتل شود، مهم نیست و قتل با پنج گلوله باید غیرعمد محسوب شود؟ خلاصه تکلیفشان را با خشونت علیه زنان مشخص کنند.

به گزارش مجله خبری تپور از گرگان؛ وحید حاج‌سعیدی در یادداشتی نوشت: این روزها که همه کارشناس قضایی و متخصص پزشکی شده‌اند و از روی عکس به تفسیر و تأویل اقدامات پزشکی و غیرپزشکی صورت‌گرفته و صورت نگرفته در خصوص پرونده خدابیامرز «مهسا امینی» پرداخته و نظرات کارشناسانه می‌دهند، رئیس‌جمهور خودش شخصاً به خانواده امینی زنگ زد و پیگیر ماجرا شد.

هرچند بدحجابی جرم درجه هشتم است و نیروی انتظامی وظیفه‌ای در قبال آموزش فرایض دینی و اجتماعی و هدایت بدحجابان ندارد و اگر ضرورت تعلیم‌وتعلم در این نیرو احساس شد باید به آموزش پرسنل خود پرداخته و اولویت‌های قانون اساسی و آیین‌ دادرسی کیفری درباره کرامت انسانی و حقوق متهم را بدیشان آموزش دهد.

در ضمن با هیچ روش روان‌شناسانه و غیر روان‌شناسانه نمی‌توان در چند دقیقه یا چند ساعت زنان و دختران را ارشاد نموده و آرمان‌ها و عقایدشان را آچارکشی و تنظیم کرد!

بی‌تردید اشتباهات و قصور در قضیه مهسا امینی به طور خاص و کژ سلیقگی هایی در خصوص نحوه برخورد با مقوله بدحجابی به طور عام دیده می‌شود که باید اصلاحات اساسی در قبال چنین مقولاتی اتخاذ شود. اما نحوه حمایت و برخورد عده‌ای در مقولاتی ازاین‌دست جالب‌توجه است. این که شهردار اسبقی با  ۵ گلوله همسرش را به قتل برساند یا زنی برای دفاع از شرافتش خودش را از پنجره پائین پرتاب کند و … جماعت دلواپس سکوت می‌کنند؛ ولی در قبال حادثه مهسا امینی گریبان چاک می‌دهند، جای سؤال است!

برای این جماعت چه چیزی مهم است؟ آیا زن با زن فرق دارد؟ آیا خشونت علیه برخی زنان برایشان مهم است؟ اگر هم‌مسلکشان مرتکب قتل شود، مهم نیست و قتل با پنج گلوله باید غیرعمد محسوب شود؟ خلاصه تکلیفشان را با خشونت علیه زنان مشخص کنند.

اینکه در همین هفته مأمور جوان نیروی انتظامی با فرزند سه‌ماهه در برخورد با اراذل‌واوباش در استان گلستان جان خود را از دست می‌دهد و هیچ سلبریتی ککش نمی‌گزد جای تعجب نیست!

۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی و امنیت این کشور، زنانی ناموس‌پرست این سرزمین و سایر شهروندانی که جانشان را پای غیرتشان دادند، نیازی به استوری‌ها و استاتوس های غمناک شما ندارند؛ ولی قابل‌توجه دوستان محترمی که از روز فوت مهسا امینی تا امروز هر عکس مربوط و نامربوط به حادثه را در حمایت از این مرحومه استوری کرده‌اند. شما وقتی «مهسا امینی»ها و سایر بانوان این سرزمين را که حجاب آزادتری دارند  می بینید، بوق نزنید، متلک نگویید، قیمت ندهید، امروز نیاز نیست این همه استوری حمایتی بگذارید و در رثای حقوق از دست رفته زنان نوحه سرایی کنید!

انتهای پیام/۱۳۰۱