صنایع پلیمر از بزرگترین ظرفیت‌های حضور رقابتی کشور در اقتصاد جهانی است

فرماندار رشت با اشاره به سهم بالای صنعت پلیمر از مجموع فعالیت‌های صنعتی و تولیدی، گفت: با توجه به توانمندی در تامین مواد اولیه و نیروی انسانی نوآور، صنایع پلیمر از بزرگترین ظرفیت‌های حضور رقابتی کشور در اقتصاد جهانی به شمار می‌رود.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، حمیدرضا امام‌پناهی پیش از ظهر امروز در ادامه سلسله بررسی‌های میدانی مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان، در بازدید از شرکت صنایع ورق ایران فعال در زمینه تولید انواع ورق‌های پلاستیکی مستقر در شهر صنعتی رشت، اظهار کرد: با حمایت از ظرفیت‌های بالایی که برای گسترش صنایع پلیمر متصور است، می‌توان ضمن افزایش توان تولید کشور، جذب مشتریان قابل اطمینان و امکان رشد تجارت خارجی؛ گام‌های بلند و موثری در پیوند تولید و اشتغال آفرینی برداشت.

وی با اشاره به تلاش شرکت‌های بزرگ خارجی برای انحصار علم و ممانعت از دستیابی سایر کشورها به فناوری‌های روز خاطرنشان کرد: باید در سال (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) با استفاده از نوآوری فکر جوان و توانمند سازی شرکت های دانش بنیان در زایش از درون علم، از ظرفیت‌های بسیار صنایع پلیمر کشور برای حضور رقابتی در اقتصاد جهانی بهره برد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با یادآوری پیوند این صنعت با سایر فعالیت‌های صنعتی، پلیمر را از جمله صنایع اصلی و مهم کشور معرفی و بر لزوم حمایت دستگاه ها از صنایع پیشرو که نقشی موثر در رونق اقتصاد و تولید و ایجاد اشتغال بر عهده دارند، تاکید کرد.

امام‌پناهی با اشاره به اهمیت فاصله گرفتن از زنجیره خام‌فروشی به عنوان آسان ترین راه کسب درآمد، بالا بردن ظرفیت تولید محصولاتی با قابلیت رقابت تجاری و ثروت آفرینی را امری ضروری در شکست تهدیدات اقتصادی دانست.

فرماندار رشت در این بازدید ضمن گفتگو با مدیران و پرسنل شاغل در این واحد تولیدی و احصاء مشکلات، خواستار پیگیری‌های لازم برای رفع موانع طرح توسعه این شرکت توسط دستگاه های مربوط گردید.

به گزارش تپور، شرکت صنایع ورق ایران با به کارگیری ۲۰۰ نفر نیروی کار، در زمینه تولید ورق‌های پی وی سی، پلیمری، پروفیل‌های دکوراتیو و تولید، فروش و توزیع مواد اولیه و دیگر محصولات پلیمری در بازارهای داخلی و خارجی؛ در سه شیفت کاری فعال میباشد.

انتهای پیام/۱۳۰۳