تداوم تخریب ویلاهای غیرمجاز در گیلان+عکس

با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان، حکم تخریب چهار دستگاه ویلای غیر مجاز در گیلان به ارزش 12 میلیار تومان اجرایی شد.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از لست‌نشاء، حکم تخریب چهار دستگاه ویلای غیر مجاز در روستای فخر آباد از توابع شهر لشت‌نشاء به مساحت ۸۵۰ متر مربع و به ارزش ۱۲ میلیار تومان با حضور احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان صبح امروز اجرایی شد.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در حاشیه این اقدام اظهار کرد: شخصی بخش وسیعی از اراضی زراعی و شالیزاری را بدون طی مراحل قانونی و به‌طور غیر مجاز تغییر کاربری داده و پس از ساخت و ساز، آن را به افراد غیر بومی فروخته است.

وی با بیان اینکه این مساله در کمیسیون ماده ۹۹ رسیدگی شده و حکم قلع و قمع بنا و مستحدثات صادر شد، افزود: این حکم پس از تایید در دیوان عدالت اداری صبح امروز با رعایت قانون و حفظ حقوق همسایگان اجرایی شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با بیان اینکه افرادی با دور زدن قانون اراضی کشاورزی را تغییر کاربری غیر قانونی داده و در آن ساخت و ساز می‌کند، گفت: این افراد با فروش چنین ویلاهایی به غیربومیان به سرمایه‌های هنگفتی دست می‌یابند.

آقایی با تأکید بر اینکه  دستگاه قضایی با کسانی که قصد تخریب اراضی زراعی را دارند با قاطعیت برخورد خواهد کرد، به افرادی که قصد خرید ویلا و ساختمان در استان‌های شمالی دارند توصیه کرد تا قبل از اقدام به خرید از سازمان‌های مربوطه مانند امور اراضی، بنیاد مسکن و دادستانی استعلام کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳