۳۱۶ ‌میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت تخصیص خواهد یافت

فرماندار رشت با اشاره به رشد 44.1 درصدی میزان اعتبارات سال ۱۴۰۱ شهرستان نسبت به سال ۱۴۰۰، گفت: مجموعه اعتبارات تخصیصی به شهرستان رشت 316 میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، حمیدرضا امام‌پناهی در نخستین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که با هدف توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۱ از سه محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، قانون استفاده متوازن و ۳ درصد نفت و گاز و با حضور نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، ضمن تسلیت فرا رسیدن دهه محرم و ایام شهادت امام حسین(ع) و یارانش، اظهار کرد: تخصیص، توزیع و هزینه اعتبارات باید با توجه به برخورداری مناطق از سهم متوازن، عادلانه و سرعت بخشی به روند اجرای پروژه‌ها و ادامه خدمات رسانی صورت پذیرد.

وی با بیان این مطلب که با توجه به محرومیت های عدیده رشت در حوزه‌های گوناگون و پس از سال‌ها، سهم ۳ درصدی نفت و گاز به شهرستان اختصاص یافته که ۵۰ درصد از آن صرف محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر برخوردار خواهد شد، اظهار داشت: با رشد ۴۴٫۱ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۱۴۰۰؛  در سال جاری ۳۱۶٫۷۶۶٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان اعتبار به شهرستان رشت اختصاص خواهد یافت.

 فرماندار رشت با اشاره به لزوم کار جهادی و تلاش شبانه روزی برای زدودن محرومیت از چهره شهرستان به خصوص در مناطق روستایی، گفت: دستگاه‌هایی مانند آب و فاضلاب،راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و برق که ارتباط بیشتری با مقوله عمران و رونق روستاها دارند، باید با افزودن به تلاش‌ها در راه توسعه هرچه بیشتر نواحی روستایی گام بردارند.

 امام‌پناهی با بیان اینکه پروژه های حوزه برق، آب شرب و راه روستایی از جمله مهمترین نیازهای شهرستان می‌باشند، تکمیل خطوط آبرسانی سنگر به کوچصفهان، تامین آب شرب دهستان سراوان با استفاده از مخزن ۶۰۰۰ مترمکعبی گلسرک و همچنین آسفالت و بهسازی بیش از ۹۰ کیلومتر از راه‌های روستایی با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در سال گذشته را گام های اولیه در راه برقراری عدالت در خدمت دانسته و خواستار ادامه این راه شد.

در این جلسه جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام نیز با اشاره به نقش اختصاص هدفمند بودجه در ایجاد تحول اقتصادی شهرستان، اظهار کرد: تخصیص اعتبارات پروژه‌های با اولویت بالاتر و تکمیل طرح‌هایی نظیر راه آهن رشت به بندر کاسپین به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های کشور، می‌تواند نقش مهمی در توانمندسازی و رونق اقتصادی شهرستان ایفا کند.

 در ادامه این جلسه محمدرضااحمدی نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از تلاش‌های دستگاه‌های مرتبط در مدیریت منابع آبی و تحمیل کمترین خسارات ممکن به کشاورزان، اظهار کرد: مسئولین باید زبان مطالبه‌گر مردم بوده و سعی نمایند تا طعم خوش خدمت و حرکت جهادی در محرومیت زدایی برای مردم ملموس باشد.

 در ادامه سید علی آقازاده دیگر نماینده رشت و خمام نیز اظهار کرد: برای جبران عقب‌ماندگی‌های شهرستان از بسیاری شاخص‌های برخورداری استانی و کشوری، نیازمند رعایت عدالت در توزیع اعتبارات بر اساس شاخص‌های برخورداری هستیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳