ظرفیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر از ۵۰ نفر به ۳۰۰ نفر ارتقاء یافت

دادستان مرکز گیلان با بیان اینکه این مرکز با همکاری مسئولان نهادهای مختلف و در راستای ایجاد اشتغال‌زایی برای معتادان وسعت یافته است گفت: سوله‌ای در جوار این ساختمان برای حرفه‌آموزی تخصیص یافته تا آموزش‌های فنی و مهارت‌های مختلف به مددجویان ارائه شود.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت،حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حمزه خلیلی رئیس‌کل دادگستری استان گیلان و سید مهدی فلاح‌میری دادستان مرکز استان از ساختمان جدید نگهداری معتادان متجاهر ( مرکز ماده ۱۶) رشت بازدید نمودند.

دادستان مرکز استان در این بازدید با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مردم استان معضل مواد مخدر می باشد که منجر به فروپاشی خانواده های زیادی شده است اظهار کرد: متاسفانه کمبود فضای مراکز نگهداری معتادان متجاهر در سطح استان یکی از مشکلاتی بود که با افتتاح مرکز جدید تا حدودی مرتفع خواهد شد.

وی در ادامه افزود: با همکاری اداره بهزیستی ساختمانی جهت نگهداری معتادان متجاهر اختصاص داده شده و ظرفیت مراکز ماده ۱۶ از ۵۰ نفر به ۳۰۰ نفر ارتقاء یافت.

فلاح میری از مردم خواست تا افرادی را که از بیماری اعتیاد رنج می‌برند در آینده نزدیک از منازل به این مراکز منتقل نمایند و بیان کرد: در مراکز ماده ۱۶ علاوه بر نگهداری معتادان، با کمک پزشکان و روان شناسان مجرب مراحل درمان مبتلایان نیز صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه این مرکز با همکاری و همدلی مسئولان نهاد های مختلف و در راستای ایجاد اشتغال زایی برای این افراد وسعت یافته است گفت: سوله ای نیز در جوار این ساختمان برای حرفه آموزی تخصیص یافته تا آموزش های فنی و مهارت های مختلف به مددجویان ارائه شود.

دادستان مرکز استان در پایان خاطر نشان کرد: مراکز خصوصی نگهداری و درمان معتادان (ماده ۱۵) با هزینه خانواده های بیمار اداره می شود ولی در مراکز ماده ۱۶ که با هزینه دولت اداره می شود نگهداری، درمان و مهارت آموزی معتادان با نظارت پزشکان، مددکاران و روان شناسان صورت می گیرد.

انتهای پیام/۱۳۰۳