رسانه‌ها باید به کیفی‌گرایی توجه جدی داشته باشند

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه در رسانه باید به کیفی‌گرایی توجه جدی شود، گفت: تولید محتوای خبر خوب در خبرگزاری فارس یک اقدام بسیار مؤثر در راستای مبارزه با جنگ روایت‌ها بوده است.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، عباس محمدیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران در رشت با بیان اینکه واقعه عاشورا به نوعی جنگ روایت‌ها در تاریخ اسلام بوده است، اظهار کرد: امروز اگر رسانه نباشد در کربلای ایران در طول تاریخ اتفاقات ناخوشایندی رخ می‌داد.

وی با اشاره به ظرفیت خوب خبرگزاری فارس در گسترش گفتمان و جریان‌سازی انقلاب اسلامی گفت: امروز خبرگزاری فارس یکی از رسانه‌های جریان‌ساز در جمهوری اسلامی است که بسیاری از توطئه و بحران‌ها را توسط قلم خبرنگاران خود در سطح کشور برطرف کرده‌ است.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور مهم‌‌ترین ویژگی خبرگزاری فارس را مستقل بودن آن دانست و بیان کرد: اگر هویت و استقلال خبرگزاری فارس مورد خدشه وارد شود هیچ موفقیتی در رسانه جریان انقلاب حاصل نمی‌شود که خوشبختانه این امر تاکنون رخ نداده است.

محمدیان با تأکید بر لزوم توجه به حفظ استقلال توسط رسانه‌های جمهوری اسلامی بیان کرد: رسانه‌ای می‌تواند به تفکر انقلاب نزدیک باشد که استقلال خود را حفظ کند در غیر این صورت درگیر بازی سیاسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در رسانه باید به کیفی‌گرایی توجه جدی شود، گفت: تولید محتوای خبر خوب در خبرگزاری فارس یک اقدام بسیار مؤثر در راستای مبارزه با جنگ روایت‌ها بوده است.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اولویت بسیج رسانه در سطح کشور گفت: اولویت بسیج رسانه در سطح کشور تشکیل جبهه رسانه جریان انقلاب است که تا این امر محقق نشود نمی‌توان با جنگ ترکیبی استکبار مقابله کرد.

محمدیان با بیان اینکه در جهاد تبیین نقش اصحاب رسانه بسیار مهم است، تصریح کرد: بسیج رسانه و خانه مطبوعات در گسترش و اجرایی کردن جهاد تبیین باید همسو با یکدیگر حرکت کنند که در گیلان این امر خوشبختانه وجود دارد.

وی خبرگزاری فارس را نمونه بارز رسانه در طراز جریان انقلاب معرفی کرد و افزود: شاخصه‌های یک رسانه در طراز انقلاب در خبرگزاری فارس نمونه عینی داشته و باید در سطح دیگر رسانه‌ها گسترش پیدا کند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با تأکید بر لزوم توجه به اجرایی شدن شیوه درست مطالبه‌گری در سطح کشور افزود: مطالبه‌گری که باعث خوشنودی رسانه‌های بیگانه شود بازی ناخواسته در زمین دشمن است، لذا باید شیوه‌های مطالبه‌گری باید توسط خبرگزاری فارس گسترش پیدا کند.

رویکرد بسیج رسانه در استان گیلان عملکرد محور است

مدیر خبرگزاری فارس گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه اصحاب رسانه در استان گیلان بسیار فعال بوده و نقش مهمی در مطالبه‌گری دارند، اظهار کرد: رسانه‌ها پل ارتباطی میان مردم و مسؤولان بوده و در حل بحران با استفاده از مطالبه‌گری درست بسیار تاثیرگذار هستند.

ابراهیم افشاری رویکرد بسیج رسانه در استان گیلان را عملکرد محور دانست و گفت: رویکرد بسیج رسانه در استان گیلان عملکرد محوری بوده و در پرورش خبرنگاران در طراز انقلاب اسلامی بسیار فعال بوده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه بر تشکیل جبهه رسانه جریان انقلاب در استان گیلان بیان کرد: دشمن سعی دارد همواره در جامعه ناامیدی القا کرده و خدمات جمهوری اسلامی را کمرنگ جلوه دهد که در این خصوص تشکیل جبهه رسانه جریان انقلاب بسیار مهم بوده و در همین راستا اقدامات خوبی توسط سازمان بسیج رسانه انجام شده است.

مدیر خبرگزاری فارس گیلان با بیان اینکه برخی نخستین‌ها توسط بسیج رسانه گیلان انجام شده است، تصریح کرد: برای نخستین بار نماهنگ اصحاب رسانه توسط بسیج رسانه گیلان در سطح کشور ساخته شد ولی از این نماهنگ در گیلان مورد استقبال واقع نشده  است.

افشاری با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره حوزه بانوان توسط بسیج رسانه استان گیلان بیان کرد: جشنواره حریم رسالت ویژه بانوان برای نخستین بار در سطح کشور برگزار شد که بسیار مورد استقبال بانوان واقع شد.

وی با اشاره به اهمیت بسته خبر خوب در رسانه‌ها و ایجاد امیدآفرینی افزود: فعالیت در قالب بسته خبر خوب یکی از رویکردهای مؤثر خبرگزاری فارس بوده که امیدآفرینی با رویکرد پیش‌برندگی در جامعه، را هدف خود قرار داده است.

مدیر خبرگزاری فارس گیلان با تأکید بر به‌روزرسانی اصحاب رسانه در حوزه آموزش‌های به‌روز بیان کرد: قواعد عصر روایتگری به‌گونه‌ای است که مردم رغبت خواندن اخبار سنتی را نداشته و از این اخبار تنها تیتر و لید را نگاه می‌کنند درحالی‌که سبک روایتگری قابلیت مانایی مخاطب تا پایان خبر را دارد.

انتهای پیام/۱۳۰۳