دچار انزوای درون سیستمی در رسانه‌ها هستیم

مسؤول بسیج رسانه کشور روزمرگی را یک آفتی برای رسانه‌های جریان انقلاب دانست و گفت: امروز متاسفانه اصحاب رسانه در کارها دچار روزمرگی شدند و به شدت دچار انزوای گفتمانی درون سیستمی هستیم که جای بسیار تاسف دارد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، عباس محمدیان عصر امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه حراست جبهه رسانه توسط بسیج رسانه و خانه مطبوعات صورت می‌گیرد، اظهار کرد: پیوند و همراهی بسیج رسانه و خانه مطبوعات منجر به ضریب دادن برنامه‌های رسانه‌ای و پیشرفت در این حوزه می‌شود.

وی با اشاره به نقش مؤثر اصحاب رسانه در تحول عظیم در جمهوری اسلامی گفت: آنچه امروز در دستان من و شماست امانت است لذا خانه مطبوعات و بسیج رسانه باید در یک سو و در کنار یکدیگر فعالیت کنند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر لزوم توجه به زمینه‌سازی تحول عظیم در عرصه رسانه افزود: امروز زمینه تحول در عرصه رسانه آماده است و هیچ قشری به مانند بسیج رسانه و خانه مطبوعات نمی‌تواند از اصحاب رسانه حمایت کند.

محمدیان روزمرگی را یک آفتی برای رسانه‌های جریان انقلاب دانست و بیان کرد: امروز متاسفانه اصحاب رسانه در کارها دچار روزمرگی شدند و به شدت دچار انزوای گفتمانی درون سیستمی هستیم که جای بسیار تاسف دارد.

وی با بیان اینکه برخی در رسانه‌ها فقط به دنبال منافع شخصی خود هستند، افزود: عدم اتحاد اصحاب رسانه سبب‌ عدم تحول زیربنایی در کشور شده زیرا همه دنبال منفعت شخصی خود هستند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر اینکه خانه مطبوعات باید به جایگاه واقعی خود بازگردد، گفت: در کشور و استان‌ها خانه مطبوعات در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و این یک ضعف در سطح رسانه‌های کشور است.

محمدیان یکی از مهم‌ترین مشکلات خانه مطبوعات را قوانین دست و پاگیر آن دانست و بیان کرد: سازمان بسیج رسانه و خانه مطبوعات تشکیل شد تا باری را از دوش اصحاب رسانه به ویژه رسانه‌های جریان انقلاب در سطح کشور بردارند.

وی با اشاره به ضعف‌های آموزش رسانه و کادرسازی در سطح کشور تصریح کرد: یکی از ضعف‌های رسانه‌ها در سطح کشور را عدم آموزش و کادرسازی است و تا زمانی که این ضعف برطرف نشود نمی‌توان به تشکیل جبهه رسانه جریان انقلاب امیدوار بود.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه در جمهوری اسلامی به بلوغ اقتصادی رسانه‌ها توجه نشده است، گفت: تا زمانی که رسانه‌ها استقلال مالی نداشته باشند هیچ مشکلی در کشور برطرف نخواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تاسیس شرکت خدمات رفاهی اصحاب رسانه در استان گیلان بیان کرد: اگر شرکت خدمات رفاهی اصحاب رسانه در گیلان ایجاد شود سازمان بسیج رسانه کشور بودجه لازم را در تامین و جذب می‌کند و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

 

تفاهم‌نامه میان خانه مطبوعات و بسیج رسانه در خصوص تشکیل قرارگاه رسانه‌ای جهاد تبیین در گیلان امضا شد

مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه اعضای خانه مطبوعات خود را جزئی از بسیج رسانه در استان گیلان می‌دانند، اظهار کرد: یکی از افتخارات اعضای خانه مطبوعات در استان گیلان بسیجی بودن و عضو بسیج رسانه بودن آنان است زیرا این دو نهاد دو بال مهم در رسانه‌ایی در سطح کشور هستند.

میلاد ابراهیمی یکی از دغدغه اصحاب رسانه را بیمه رسانه‌های مجازی دانست و گفت: رسانه‌های مکتوب در سطح کشور از یارانه و بیمه رسانه‌ای استفاده می‌کنند ولی در رسانه‌های مجازی این امر مقفول مانده لذا از بسیج رسانه کشور درخواست دارم به این مطالبه پایگاه‌های خبری توجه کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در رسانه‌های جریان انقلاب در سطح کشور بیان کرد: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در فرمایشات متعدد خود توجه به جهاد تبیین است زیرا استکبار سعی دارد دستاوردهای انقلاب اسلامی را وارونه جلوه دهد.

مدیر عامل خانه مطبوعات استان گیلان از امضای تفاهم‌نامه میان خانه مطبوعات و بسیج رسانه در خصوص تشکیل قرارگاه رسانه‌ای جهاد تبیین خبر داد و افزود: خانه مطبوعات استان گیلان سعی دارد با همکاری بسیج رسانه جهاد تبیین را در این استان عملیاتی کرده و قرارگاه رسانه‌ای جهاد تبیین را ایجاد کنیم که به نوبه خود در کشور کم نظیر است.

انتهای پیام/۱۳۰۳