سرقت از منازل در گیلان ۷۰ درصد کاهش یافته است

رئیس پلیس آگاهی گیلان از کاهش ۷۰ درصدی سرقت از منازل مردم در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس آمار، سرقت از منازل جزو جرایم سوم و چهارم اولویت‌دار استان محسوب شده و این نوع از سرقت در کنار کیف قابی در گیلان با کاهش ۷۰ درصدی مواجه شده است.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، سرهنگ علیرضا حدادی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیکاری مهم‌ترین عامل در افزایش سرقت در برخی از نقاط کشور است، اظهار کرد: متأسفانه بیکاری نقش مهمی در افزایش سرقت در کشور داشته و معتادان نیز برای رفع نیازهای خود مجبور به سرقت‌های خرد از مردم هستند.

وی از کاهش ۷۰ درصدی سرقت از منازل مردم در استان گیلان خبر داد و افزود: بر اساس آمار سرقت از منازل جزو جرایم سوم و چهارم اولویت‌دار استان محسوب شده و این نوع از سرقت در کنار کیف قابی در استان گیلان با کاهش ۷۰ درصدی مواجه شده است.

رئیس پلیس آگاهی گیلان با تأکید بر لزوم توجه به همکاری مردم با نیروی انتظامی در راستای کاهش سرقت در استان بیان کرد: یکی از علل کاهش وقوع سرقت در گیلان، مؤثر بودن کیفرها و همکاری مردم با نیروی انتظامی است و پلیس هم در راستای تحقق این امر از تمام ظرفیت‌های خود بهره‌مند می‌شود.

حدادی نخستین بحث در کاهش جرایم را آموزش شهروندان و مشارکت آنان با پلیس به منظور کاهش آسیب‌ها دانست و افزود: اگر مدت زمان وقوع تا کشف جرم کاهش پیدا کند، دزد دیگر جرأت سرقت را ندارد و در همین خصوص پلیس در حال تلاش برای کاهش فاصله وقوع تا کشف جرم در کشور است.

وی با بیان اینکه استان گیلان باید به سمت بهره‌مندی از کابل‌های زیر زمینی گام بردارد، گفت: نقش دولت در کاهش سرقت‌های سیم برق و تلفن در گیلان بسیار مهم است لذا در این استان باید به سمت نصب شبکه انتقال نیرو خودنگهدار و زمینی کردن کابل‌های مخابراتی حرکت کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳