رئیس شورای اسلامي شهر رشت به مناسبت هفته قوه‌قضائیه پیامی صادر کرد

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام راحل(ره)، فرارسیدن هفته قوه قضائیه را خدمت تمامی تلاشگران عدالت‌گستر این حوزه تبریک عرض می‌نمایم و برایشان در انجام این مسئولیت حساس و خطیر، سلامتی و توفیق از درگاه باریتعالی مسئلت دارم.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا به مناسبت هفته قوه‌قضائیه پیامی صادر کرد.

در متن پیام وی آمده است:

بدون شک قوه قضائیه ، یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در حفظ و پاسداری از ارزش های والایی همچون عدالت اجتماعی، کرامت انسانی و… نقشی کلیدی و غیر قابل انکار دارد.

از دیدگاه اسلام ، جایگاه قضاوت یکی از مهم ترین و حساس ترین مناصب است و مردم از قوه قضائیه، اجرای عدالت و تامین امنیت را انتظار دارند.

حضرت آیت الله شهید دکتر بهشتی که به مناسبت سالروز شهادت ایشان و ۷۲ تن از یاران امام (ره)، یکم تا هفتم تیر ماه بنام هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است ، عالمی اندیشمند و پایه گذار دادگستری اسلامی در کشور بود.

رهبر معظم انقلاب درباره شهید بهشتی فرمودند: آیت‌الله بهشتی عالمی متفکر و نظریه پرداز و شخصیتی برجسته و حقیقتا انقلابی ، مومن ، متشرع و بسیار موثر بود و با پایه گذاری کار دشوار و بزرگ ایجاد دادگستری اسلامی و نقش آفرینی در تدوین قانون اساسی حق بزرگی بر گردن کشور و ملت دارد و این حق باید شناخته و ادا شود.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام راحل(ره)، فرارسیدن هفته قوه قضائیه را خدمت تمامی تلاشگران عدالت گستر این حوزه تبریک عرض می‌نمایم و برایشان در انجام این مسئولیت حساس و خطیر، سلامتی و توفیق از درگاه باریتعالی مسئلت دارم.

محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامي شهر رشت

انتهای پیام/۱۳۰۳