دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران باید منجر به حل مشکلات آنان شود

معاون رئیس جمهور، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر را یکی از اهداف بنیاد شهید در کشور دانست و گفت: دیدارها باید طوری باشد که نیاز به مراجعه حضوری ایثارگران نباشد و مسؤولان به دیدار خانواده ایثارگران بروند و بدین ترتیب مسائل ایثارگران مرتفع شود.

به گزارش مجله خبری تپــــور از آستانه‌اشرفیه، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در دیدار  تعدادی از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر استان گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه مردم ایران جان خود را فدا کردند تا ذره‌ای از خاک مقدس جمهوری اسلامی  جدا نشود، اظهار کرد: با شروع دوران دفاع مقدس مردمان بسیاری از استان‌های کشور که از جبهه‌های حق علیه باطل کیلومترها فاصله داشتند جان خود را فدا کردند تا این نظام مقدس به استحکام و موفقیت برسد.

وی با تاکید بر لزوم پایبندی به خون شهدا توسط مسؤولان و مردم گفت: شهدای گرانقدر در جمهوری اسلامی با خون خود تجلی مکتب امام خمینی (ره) بوده و به خوبی راه مبارزه و ایستادگی در برابر مستکبران را به جهانیان نشان دادند لذا پایبندی به خون پاک شهیدان بر همه مسؤولان واجب است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نقش پیروزی انقلاب اسلامی در گسترش فرهنگ شهادت و ایثار را بسیار موثر دانست و بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی کشورهای منطقه زیر سلطه استکبار جهانی بوده است ولی مردم با تبعیت از رهنمودهای امام راحل (ره) و با پیروزی انقلاب هیمنه استکبار جهانی در دنیا را شکسته و راه مبارزه با بیگانگان را به جهانیان نشان دادند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه جانبازان با نقش‌آفرینی در سال‌های دفاع مقدس موجب حفظ کرامت و عزت مردم شدند، گفت: ایثارگران با مجاهدت و دلاوری باعث شدند که دشمنان چشم طمع به کشور نداشته باشند و خدا شما جانبازان را برای ایران اسلامی حفظ کند.

وی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر را یکی از اهداف بنیاد شهید در کشور دانست و بیان کرد: دیدارها باید طوری باشد که نیاز به مراجعه حضوری ایثارگران نباشد و  مسوولان به دیدار خانواده ایثارگران بروند و بدین ترتیب مسائل ایثارگران مرتفع شود.

 

تعداد قابل توجه فرزندان شهدا و ایثارگر در ستادهای استانداری حضور دارند

نماینده عالی دولت در گیلان نیز در این جلسه با اشاره به ولایتمداری مردم گیلان در دوران دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت (ع) اظهار کرد: استان گیلان با تقدیم کردم هشت هزار شهید در دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ولایتمداری و وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند.

اسدالله عباسی با بیان اینکه دعای معنوی شهدا و خانواده شهدا بدرقه راه مسوولان در طول ۴۴ سال گذشته بوده است، گفت: ما هر چه داریم از شهدا و دعای خیر آنان است زیرا همیشه خانواده شهدا و ایثارگران بدرقه راه مسوولان بوده است.

وی شهدا را نشان دهنده راه درست و حق در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع امنیت و حرم با شهادت و وصیت‌نامه‌های خود راه درست و حق را به مسوولان نشان دادند لذا تمامی مدیران باید با تبعیت از شهدا به مسیر خود ادامه داده و نظام مقدس را به سرمنزلگاه مقصود برسانند.

استاندار گیلان با اشاره به مجاهدت‌های کادر درمان در دوران کرونا در این استان بیان کرد: گیلان همواره یکی از کانون‌های شیوع کرونا در کشور بوده و سفیدپوستان کادر درمان در این استان با مجاهدت‌های خود یاد دوران دفاع مقدس را زنده کردند و وجود اولین شهیده سلامت شهید نرجس خانعلی‌زاده نشان دهنده همین امر است.

عباسی با اشاره به حضور تعداد قابل توجه فرزندان شهدا و ایثارگر در ستادهای استانداری تصریح کرد: یکی از اهداف دولت استفاده از ظرفیت فرزندان شهدا و ایثارگر در مناصب‌های مختلف است لذا و به این منظور بیش ۲۰ فرزند شهید و ایثارگر در ستادهای استانداری به کار گیری شده و حضور دارند.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده شهدا و ایثارگر در استان گیلان تحلیل شد.

انتهای پیام/۱۳۰۳