چهار مجوز کسب‌وکار مجازی گردشگری در گیلان صادر شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با تاکید بر هدفمند بودن صدو مجوزها، گفت: صدور این مجوز‌ها با هدف ساماندهی، تسهیل و رونق فعالیت بخش خصوصی در فضای کسب‌ و کارهای مجازی بوده و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی دارای شرایط لازم می‌توانند گواهی‌نامه معتبر کسب و کارهای گردشگری در فضای مجازی را دریافت کنند.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت ولی جهانی در روز ۲۶ خردادماه ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور چهار مجوز کسب‌وکار مجازی‌گردشگری، اظهار کرد: دومین کمیسیون بررسی صدور مجوز کسب و کار در حوزه فضای مجازی با محوریت صنعت گردشگری در گیلان با حضور اعضا برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه باید نگاهمان به فضای‌مجازی هدفمند باشد، بیان کرد: امروزه فضای مجازی و فعالیت صنایع‌ در این فضا به ویژه در حوزه صنعت گردشگری امری غیرقابل اجتناب بوده و می‌بایست به شیوه‌ای هدفمند و با نگاهی خاص به امر ساماندهی فعالیت‌ها در حوزه کسب و کارهای گردشگری در این فضا نگریسته شود.

وی با اشاره به موافقت گمیسیون برای اعطا ۴ مجوز، گفت: در دومین کمیسیون برگزار شده با دستور بررسی طرح‌های متقاضی دریافت مجوز فعالیت کسب و کار در فضای مجازی برگزار و اعطا مجوز به ۴ طرح  مورد موافقت اعضا کمیسیون قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به میزان اشتغال‌زایی طرح‌های مذکور افزود: حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای راه‌اندازی این ۳ طرح مبلغ ۸ میلیارد ریال برآورد شده که پیش‌بینی می‌شود زمینه اشتغال مستقیم برای ۹ نفر را نیز فراهم کند.

جهانی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری گیلان، گفت: با توجه به ظرفیت‌های مختلف در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان استفاده از زیرساخت‌های فضای مجازی در تبلیغ این ظرفیت‌ها به ویژه در سطح کشوری و بین‌المللی امری ضروری است.

وی با تاکید بر هدفمند بودن صدو مجوزها تصریح کرد: صدور این مجوز‌ها با هدف ساماندهی، تسهیل و رونق فعالیت بخش خصوصی در فضای کسب‌ و کارهای مجازی بوده و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی دارای شرایط لازم می‌توانند گواهی‌نامه معتبر کسب و کارهای گردشگری در فضای مجازی را دریافت کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳