در راستای تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز؛

اهتمام دستگاه قضایی و شهرداری رشت برای صیانت از بیت‌ المال و حقوق شهروندان

با توجه به اهتمام جدی دستگاه قضایی و شهرداری رشت در راستای حفظ بیت‌ المال و صیانت از حقوق عامه شهروندان تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز از منطقه یک شهر رشت آغاز شد و روند آن به زودی در دیگر مناطق سطح شهر در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزازش مجله خبری تپــــــور از رشت، در راستای بازدید اخیری که رئیس کل دادگستری گیلان، دادستان مرکز استان، معاون دادستان عمومی و انقلاب، شهردار رشت، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری از ساخت و سازهای خلاف و نسقی شهر رشت داشتند، تخریب این سازه‌ها در مناطق سطح شهر با اولویت منطقه یک از دیروز دوشنبه ۹ خرداد شروع و ۲۷ واحد مسکونی اینچنینی تخریب شد.

مدیر منطقه یک شهرداری رشت در همین رابطه و ضمن اشاره به آغاز روند تخریب واحدهای مسکونی غیرمجاز و ناایمن در شهر رشت ابراز داشت: سازندگان این دسته از واحدها بدون مجوز و رعایت استانداردهای لازم اقدام به ساخت بنا کرده بودند که با حکم قضایی نسبت به تخریب آنها اقدام شد.
باقر قنبری اضافه کرد: متاسفانه مشاهده میکنیم که ساختمانهای اینچنینی بدون مجوز و به دور از الزامات شهرداری در شهر رشت احداث می‌شوند. در حالیکه آئین نامه زلزله هم به هیچ عنوان در این ساخت و سازها به جهت استحکام و ایستایی مناسب، رعایت نمی‌گردد.
لازم به ذکر است، با توجه به اهتمام جدی دستگاه قضایی و شهرداری رشت در راستای تحقق اهدافی همچون صیانت از حقوق عامه شهروندان، جلوگیری از تصرفات و نیز ساخت و سازهای غیرمجاز، تعیین تکلیف ساخت و سازها و اراضی نسقی سطح شهر، فرآیند تخریب واحدهای مسکونی غیرمجاز و ناایمن فاقد هرگونه اصول استاندارد به زودی در دیگر مناطق شهر رشت آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/۱۳۰۳