مردم در استفاده بهینه از گندم دولت را یاری دهند

امام‌جمعه رشت با اشاره به وضعیت تولید نامطلوب گندم در دنیا، گفت: ملت در استفاده بهینه از گندم دولت و مسئولان را یاری دهند تا آرد سالم و مناسب به دست مردم برسد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان و همچنین تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام، اظهار کرد: امام صادق علیه السلام می فرمایند؛ اگر کسی در زندگی به دیگران ظلم کند خدا بلایی در جان، مال و فرزندان او می‌اندازد و در این راستا ائمه علیه‌السلام ذره‌ای ظلم به کسی روا نداشتند و حتی از حق شخصی خود گذشتند.

وی، شنبه هفته آینده را مصادف با روز قانون و آغاز هفته مجلس عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطالب سودمند بسیاری فرمودند که یکی از آن موارد، آسیب ورود نمایندگان در امور اجرایی است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه تقنین قوانین برای کشور و نظارت بر حسن اجرای قوه مجریه از وظایف قانونی، شرعی و عرفی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید در اختصاص اعتبارات و اجرای طرح‌ها نظارت داشته باشند اما هشدار می دهم نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها نباید دخالت کنند.

فلاحتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مانند مردم تصمیم ساز خواند و بیان کرد: باید تلاش کنید جوانان دست پاک و چشم پاک در تصدی ها وارد شوند و اگر مدیری فاسد بود به مسئولان با دلیل اعلام کنند و این مطالبه مردم نیز هست.

وی چهارشنبه هفته آینده را مصادف با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها عنوان کرد و گفت: وجود مبارک امام رضا علیه‌السلام و خواهر گرامی ایشان کشور ما را نورانی کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با قدردانی از بنیانگذاران، برگزارکنندگان و مجریان سرود “سلام فرمانده”، خاطرنشان کرد: اجرای سرود “سلام فرمانده” جهاد است و نوجوانان و جوانان این سرود را عاشقانه و با اشک و سوز در مناطق مختلف کشور مانند میدان شهدای ذهاب رشت و ورزشگاه آزادی برگزار کردند.

فلاحتی به وضعیت تولید نامطلوب گندم در دنیا اشاره کرد و یادآور شد: ملت در استفاده بهینه از گندم دولت و مسئولان را یاری دهند تا آرد سالم و مناسب به دست مردم برسد.

وی پیرامون جقوق در راستای سبک زندگی اسلامی، گفت: ما مسلمانان معتقدیم بهترین روش زندگی و تربیت را قرآن و سنت پیامبر صلی‌الله‌وآله‌وسلم دارد و برای بشریت راهگشا است.

انتهای پیام/۱۳۰۳