تلاش شورا برای تعیین تکلیف نیروهای ایثارگر شاغل در شهرداری رشت

در دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اعضای شورای اسلامی شهر رشت به رفع مشکل نیروهای ایثارگر شاغل در شهرداری رشت تأکید شد.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر رشت در ساختمان شورا با اشاره به اینکه در ششمین دوره شورای اسلامی شهر رشت، احساس می‌کنم جامعه ایثارگران بیشتر درک و دیده می‌شوند اظهار کرد: خوشحالیم که امروز در خانه مردم در شورای رشت حضور داریم.

محمدرضا داوطلب با بیان اینکه انتظارات از شورای ششم رشت بسیار بالا است افزود: در بخش مباحث اجتماعی، سطح دریافت حقوق و مزایای ایثارگران نسبت به دیگر بخش‌های جامعه کمتر است و علیرغم تمامی نگاه‌هایی که به این خانواده معطوف شده است، اما این قشر آسیب‌پذیرتر هستند.

وی با تأکید به تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران تصریح کرد: در طرح سپاس و تکریم از حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت استقبال می‌کنیم و امروزه مهم‌ترین موضوع برای این خانواده‌ها تکریم و دیده شدن است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امانتی در دستان همه ما است بیان کرد: بهره‌مندی خانواده شهدا و ایثارگران از خدمات اجتماعی یکی از اهداف ما است و انتظار داریم شورای رشت نیز به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

 

تقویت روحیه معنوی مردم با الهام گرفتن از شهدا

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مجموعه بنیاد شهید، خدمتگزار خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند اظهار کرد: خدمت به این عزیزان افتخاری بزرگ و عنایتی از سوی باری‌تعالی است و اعضای شورا به‌عنوان منتخبین مردم شریف رشت در شورا از زحمات این مجموعه کمال تشکر داریم.

محمدحسین واثق کارگرنیا با تأکید به تقویت روحیه معنوی مردم افزود: این مهم وقتی با الهام گرفتن از شهدای گران‌قدر موردتوجه باشد، بسیار ارزشمند و تأثیرگذارتر است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به دیدار با یکی از جانبازان شیمیایی دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: این جانباز عزیز با اینکه به‌واسطه مجروحیت شدید ناشی از حملات شیمیایی، دچار آسیب‌های فراوانی بود و حتی برای تنفس نیازمند دستگاه اکسیژن بود، اما دائماً می‌گفت من شرمنده مردم هستم و ای‌کاش همه ما در برابر مردم و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگر خودمان را خدمتگزار و شرمنده بدانیم و با نشستن پشت میزهای مدیریتی به غرورهای کاذب دچار نشویم.

کارگرنیا با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر رشت آمادگی خود را به‌منظور همراهی با مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام می‌کند افزود: همه باید برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم و این مهم فقط وظیفه یک دستگاه و مجموعه خاص نیست و تا همیشه مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.

وی به حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر در مجموعه شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: 110نفر از نیروهای شاغل در شهرداری رشت از مجموعه خانواده‌های عزیز شاهد هستند و همچنین نیروهای ایثارگر شاغل در شهرداری رشت نیز افتخاری دیگر برای مجموعه شهرداری است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پرداخت تسهیلات به خانواده‌های شاهد و ایثارگر افزود: هر موردی که بر اساس قانون باید اجرایی شود، اما بنا به دلایلی به آن بی‌اعتنایی می‌شود به شورا اطلاع‌رسانی شود تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنیم.

کارگرنیا به صدور مجوز دکه در شهر رشت اشاره کرد و گفت: سال‌هاست که صدور مجوز دکه جدید ممنون شده است و فقط در مواردی همچون جابجایی می‌توانیم اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه پیرامون تعیین تکلیف نیروهای ایثارگر شهرداری رشت نیز با جدیت پیگیر هستیم تصریح کرد: شورای ششم رشت با جدیت پیگیر تحقق این مطلب است و حتی به‌واسطه کم‌کاری‌ها در این حوزه به طی دو مرحله در قالب طرح سؤال به شهردار تذکر جدی دادیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به درخواست مدیرکل بنیاد شهید پیرامون معرفی نماینده‌ای از سوی شورا به‌منظور بررسی مباحث مربوطه اشاره کرد و گفت: هادی رمضانی و رضا عاشری به‌عنوان دو عضو شورا به ترتیب به‌عنوان نماینده ایثارگران و نماینده خانواده شاهد به بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان معرفی می‌شوند.

کارگرنیا با اشاره به پیشنهاد برپایی جشنواره ملی تئاتر ایثار در پیاده راه فرهنگی رشت توسط بنیاد شهید افزود: یقیناً شورای اسلامی و شهرداری رشت همکاری‌های لازم را از این بابت با مجموعه بنیاد شهید خواهد داشت.

وی با ابراز گلایه از وضعیت دیوارنگاری‌های سطح رشت بیان کرد: از وضعیت فعلی دیوارنگاری‌ها و ساخت المان‌های سطح شهر راضی نیستیم و المان ساخته‌شده در بعضی از میادین هیچ سنخیتی با تاریخ و فرهنگ رشت ندارد.

انتهای پیام/1303