پروژه‌های مشترک ایران و جمهوری آذربایجان تکمیل شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه به تکمیل پروژه‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: ایران و جمهوری آذربایجان دارای پروژه‌های مشترک در گیلان و آستارا هستند که می‌توان با گسترش روابط آن را گسترش داد.

به گزارش مجله خبری تپـــور از رشت، غلامرضا مرحبا امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ارتباط دوجانبه میان ایران و جمهوری آذربایجان باید بیش از گذشته شود، اظهار کرد: در روز گذشته و در نشست برگزار شده با سفیر جمهوری آذربایجان و سرکنسول این کشور در ایران مذاکرات بسیار خوبی انجام شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تکمیل پروژه‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: ایران و جمهوری آذربایجان دارای پروژه‌های مشترک در گیلان و آستارا هستند که بارانداز ریلی، محل احداث پل اتومبیل رو بر روی رودخانه مرزی آستارا چای و پل مشترک مرزی زمینی از جمله این پروژه‌ها است که باید مورد توجه واقع شود.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از عقب ماندگی برخی از پروژه‌های عمرانی در شهرستان آستارا افزود: متأسفانه علیرغم وجود پروژه‌های بسیار خوب و بزرگ در شهرستان آستارا و به لحاظ برنامه زمان‌بندی شده عقب هستیم که این امر ناشی از عدم مدیریت درست در گذشته است.

مرحبا، تردد کامیون‌ها و اتباع دو کشور را مهم‌ترین مباحث مطرح شده در مذاکرات میان هئیت ایرانی و جمهوری آذربایجانی دانست و بیان کرد: تردد کامیون‌ها و اتباع دو کشور، بحث روادید و مشکلات رانندگان ایرانی در گمرک جمهوری آذربایجان از جمله مهم‌ترین مباحث مطرح شده میان هئیت دو کشور بوده که در صورت حل برخی از این مشکلات، اقتصاد منطقه با رشد چشمگیری مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه تقویت مناسبات دوجانبه بین ایران و جمهوری آذربایجان باید به سرلوحه امور در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، تصریح کرد: ایران و جمهوری آذربایجان دارای مرزهای مشترک دریایی و زمینی بسیار زیادی هستند که می‌تواند بسیار به رشد اقتصادی استان کمک کند لذا تقویت روابط پارلمانی دو کشور حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از سفر هیئت عالی رتبه پارلمانی از جمهوری اسلامی ایران به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان خبر داد و افزود: دیدارهای دو جانبه میان مسؤولان ایران و جمهوری آذربایجان بسیار مهم و تأثیرگذار است و به همین منظور هیئت عالی رتبه پارلمانی از جمهوری اسلامی ایران در هفته‌های آینده به باکو  پایتخت جمهوری آذربایجان سفر می‌کنند.

 انتهای پیام/۱۳۰۳