رئیس‌کل دادگستری گیلان از کارخانه فولاد خزر رشت بازدید کرد

حجت الاسلام‌والمسلمین حمزه خلیلی رئیس‌کل دادگستری استان گیلان به همراه سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان ازکارخانه فولاد خزر رشت بازدید کرد.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، حجت الاسلام‌والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان ازکارخانه فولاد خزر رشت بازدید کرد.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان با اشاره به تولید و ظرفیت بالای این مجموعه، اظهار کرد: روزانه ۲۰۰ تن سرباره فولاد تولید شده و در این مکان دانه بندی می شود و اکنون ۳۰۰۰ تن در کارخانه موجود است که می تواند به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در شهر صنعتی رشت و همچنین جاده های سطح شهر و روستاها با خرابی های زیاد آسفالت مواجه هستیم، تصریح کرد: بسیاری از شرکت های دانه بندی با برداشت غیر مجاز از بستر رودخانه ها و دامنه کوه ها مصالح مورد نیاز خود را تامین می کنند که حسب نظر کارشناسان اهل فن می توان از سرباره های فولاد به عنوان جایگزین شن و ماسه در استان بهره برد.

دادستان مرکز استان هدف اصلی این بازدید را مشکل برق این شرکت دانست و تصریح کرد: مصرف برق روزانه این واحد تولیدی به دلیل فعال بودن شبانه روزی کوره ها، ۱۰۰ مگابایت است که متاسفانه تنها ۵۰ مگابایت برق به آن اختصاص داده شده و برای ۵۰ مگابایت بعدی جریمه سنگین پرداخت می شود که ادامه این روند می تواند موجبات خسارت و مشکل تولید و کارگری را به دنبال داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد مشکل برق این کارخانه پس از بررسی های کارشناسی حل شده و تمام شرکت هایی که نیاز به تولید انبوه قطعات فولادی دارند می توانند نیازهای خود را از طریق این مجتمع تولیدی مرتفع کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳