صید ماهی استخوانی در گیلان ۲۷ درصد کاهش یافت

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان با اشاره به صید بیش از یک‌هزار ماهی استخوانی در گیلان گقت: ۸۸۱ تن از ماهیان استخوانی صید شده از نوع ماهی سفید بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۲۷ درصدی مواجه بوده‌ است.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، مسعود نیک‌پور گیلان معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صید ماهی استخوانی در گیلان تا ۲۷ فروردین ادامه داشته است، اظهار کرد: به دلیل شرایط زیست محیطی صیادان گیلانی درخواست تمدید مهلت فصل صید به دلیل زیاد بودن روزهایی با شرایط جوی نامناسب را داشتند به این منظور مهلت فصل صید تا ۲۷ فروردین تمدید شده بود.

وی با اشاره به صید بیش از یک‌هزار ماهی استخوانی در گیلان افزود: بر اساس آمار از ابتدای آغاز فصل صید تا ۲۰ فروردین یک‌هزار و ۵۸۰ تن انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان گیلانی در دریای خزر صید شده است.

به گفته معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان، ۸۸۱ تن از ماهیان استخوانی صید شده از نوع ماهی سفید بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۲۷ درصدی مواجه بوده‌ است.

نیک‌پور با تأکید بر لزوم توجه به صید انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان گیلانی بیان کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۳۰۷ بار پره کشی توسط ۴۷ پره صیادی در گیلان انجام شده و در این مدت ۶۵۱ تن ماهی کفال و ۴۸ تن سایر گونه‌ها نظیر کپور توسط صیادان گیلانی صید شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۳