حکم خلع ید و قلع‌وقمع رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی صادر شد

با صدور حکم قضایی خلع ید و تخریب رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی، مسؤولان قضایی استان صبح امروز جهت اجرای این حکم در محل رستوران حاضر و به صاحب پروژه فرصت چهار روزه برای تخریب دادند.

به گزارش مجله خبری تپور از انزلی، احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان پیش از ظهر امروز در حاشیه اجرای تخریب رستوران نیلوفر آبی بندرانزلی با تقدیر از همراهی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای امنیتی برای اجرای حکم دادستانی اظهار کرد: مجموعه نیلوفر آبی به مساحت دو هزار و ۹۵۰ متر متشکل از رستوران و چندین ویلا بر خلاف قانون احداث‌شده و محکوم به قلع‌وقمع است.

وی با بیان اینکه صاحب پروژه متعهد شده ظرف چهار روز نسبت به تخریب آن اقدام کند، افزود: حسب دستور رئیس‌کل دادگستری استان و بنا به درخواست مالک، با در نظر گرفتن رأفت اسلامی و قانونی، فرد مذکور می‌تواند شخصاً بنای رستوران را تخریب کند تا هم خسارات کمتری به وی واردشده و هم مصالح ساختمانی در بستر تالاب انباشته نشود.

آقایی ارزش این پروژه را بیش از ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این عرصه در بستر تالاب است و اگر طی چهار روز عملیات تخریب اجرایی نگردد دستگاه قضایی بر اساس قانون حکم قلع‌وقمع را اجرا خواهد کرد.

وی در پایان تالاب انزلی را میراثی طبیعی و جهانی دانست و افزود: صیانت از این تالاب وظیفه تمامی مردم و مسئولان است و کسانی که قصد دست‌درازی به آن را داشته و قانون را زیر پا بگذارند دچار خسران و زیان شده و دستگاه قضایی با شدت و حدّت با آنان برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۳