بیش از یک میلیون و ۱۹۸ هزار گیلانی در انتظار نوبت سوم واکسن کرونا هستند

به سبب ترغیب، ترویج و همچنین تزریق واکسن کرونا به بیش از یک میلیون ۱۹۸ هزار نفر از جمیعت گیلان که هنوز نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند، سپاه قدس گیلان قرارگاه واکسیناسیون کرونا تشکیل داد.

به گزارش مجله خبری تپـــور از رشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در نشستی با حضور سردار محمد عبدالله پور-فرمانده سپاه قدس گیلان، معاونین، مدیران ستادی دانشگاه و همچنین جمعی از مسوولان سپاه قدس گیلان به‌منظور هم‌اندیشی و هم‌افزایی در جهت تسریع و شتاب تزریق واکسیناسیون نوبت سوم کرونا در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد، با تقدیر از همراهی بسیج و سپاه در بحران کرونا، اظهار کرد: بسیج و سپاه همچون دو بازوی قدرتمند در کنار مدافعان سلامت از ابتدای کرونا تاکنون مانده و در بازه‌ زمانی متعدد جان‌فشانی کرده‌اند.

ارسلان سالاری با اشاره به تلاش‌های جهادی بسیج و سپاه در تزریق واکسن کرونا، افزود: مردم هیچ‌گاه نقش ارزنده بسیج و سپاه را در کنار کادر بهداشت و درمان در بحران کرونا نادیده نخواهند گرفت و پیوسته قدردان زحماتشان خواهند بود.

وی با اشاره افزایش بار بیماری کرونا در گیلان، بیان کرد: علیرغم کسب رتبه نخست گیلان در کشور به جهت پوشش بالای واکسیناسیون کرونا در هر دو نوبت، متأسفانه پوشش تزریق واکسن کرونا در استان نسبت به استان‌های دیگر، کاهش یافته و این مسئله از عوامل مهم در افزایش بار بیماری کرونا در استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دو شهر رودسر و ماسال در مقایسه با هفته گذشته در وضعیت قرمز کرونایی قرارگرفته‌اند، گفت: شهرهای رشت، انزلی، سیاهکل و لاهیجان نیز هم‌اکنون در وضعیت نارنجی قرارگرفته‌اند.

سالاری بااذعان به اینکه هم‌اکنون ۲۰۴ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: ۵۴ بیمار طی شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود ۴۷ درصد از جمعیت گیلان نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، گفت: بیش از یک میلیون و ۱۹۸ هزار نفر گیلانی در انتظار نوبت سوم واکسن کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم بهره‌وری از همه ظرفیت‌ها تأکید کرد و افزود: در تزریق واکسن کرونا به مردم همه باید همکاری لازم را داشته باشند.

حدود یک‌صد هزار نفر از جمعیت گیلان باید نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در ادامه این نشست از حضور همه‌جانبه سپاه در ارائه خدمات اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: سپاه هرکجا که نیاز باشد، در کنار مردم خواهد ماند و عرصه بهداشت و درمان یکی از این نمونه‌ها است.

سردار محمد عبدالله پور، عادی انگاری را یکی از عوامل کندی سرعت پوشش واکسیناسیون در استان گیلان برشمرد و افزود: با توجه به اینکه تزریق نوبت سوم واکسن کرونا تقریباً دچار توقف شده در تلاش هستیم تا با هم‌اندیشی و هم‌افزایی تزریق واکسن را در استان سرعت ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه باید به تزریق واکسن اعتقاد و در جهت شتاب گیری این مهم، اهتمام ویژه داشته باشیم، گفت: باید ابتدا کارکنان دولت خود در تزریق نوبت سوم واکسن کرونا پیشگام باشند تا سپس مردم نیز در این راستا تشویق و ترغیب شوند.

به گفته فرمانده سپاه قدس گیلان، حدود یک‌صد هزار نفر از جمعیت گیلان باید نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند که بخش قابل‌توجهی از این جمعیت در شهرستان رشت هستند.

عبدالله پور از دستور راه‌اندازی قرارگاه واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و گفت: فرماندهان سپاه بایستی به مدت یک ماه مسؤولیت تزریق واکسن در شهرستان‌ها را بر عهده بگیرند و در قالب یک قرارگاه، کار را دنبال و نتیجه را روزانه گزارش کنند.

وی با اذعان به اینکه مسؤولیت تزریق واکسن از امروز در استان گیلان ابتدا بر عهده سپاه است، بیان کرد: فرماندهان نواحی باید با طرح‌های بومی و محلی و یا ایجاد مشوق‌ها در تحقق این امر مهم بکوشند و کار را جهادی و بسیجی وار دنبال کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر ضرورت تمرکز بر تزریق واکسن کرونا به جمعیت هدف، بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان ومراکز تبلیغاتی را یکی از ملزومات تکمیل چرخه واکسیناسیون کرونا برشمرد و افزود: علاوه بر تمرکز باید با کار تبلیغاتی صحیح و منطقی و ترغیب جمعیتی که قبلاً هر دو نوبت واکسن را تزریق کرده‌اند، نسبت به تزریق نوبت سوم واکسن اقدام کرد و در این مسیر هیچ مانعی نباید بهانه‌ای برای توقف باشد.

 سردار عبدالله پور با بیان اینکه سپاه با سهل‌انگاری در تزریق واکسن کرونا تعارف ندارد، افزود: مسوولان ادارات مکلف‌اند نسبت به تزریق واکسن کرونا به کارمندان زیرمجموعه خود اقدام کنند در غیر این صورت برخورد خواهد شد زیرا نباید مردم از سهل‌انگاری برخی‌ها متضرر شوند.

جمعی از معاونین، مدیران و فرماندهان نواحی سپاه گیلان نیز در حاشیه نشست امروز ضمن تشریحی از وضعیت اقدامات انجام‌شده و پیشرفت واکسیناسیون در مناطق، پیشنهادهایی در جهت افزایش پوشش واکسیناسیون کرونا ارائه کردند.

گفتنی است، در نشست امروز، مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های سراسر استان و  فرماندهان نواحی سپاه به‌صورت غیرحضوری و ارتباط تصویری حضور داشتند.

انتهای پیام/1303