گام نهایی آزادسازی ۷ میلیارد دلار ارز مسدودی ایران با حضور هیات منطقه‌ای در تهران

نشست مقامات ایران و هیات منطقه ای درباره گفت‌‌وگو درقبال چارچوب آزادسازی منابع ارزی مسدود شده کشورمان امروز در وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپــــور، نشست مقامات ایران و هیات منطقه ای درباره گفت‌‌وگو درقبال چارچوب آزادسازی منابع ارزی مسدود شده کشورمان امروز در وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز از سفر هیات منطقه ای به منظور مذاکرات درباره چارچوب اجرایی آزادسازی منابع مسدودی ایران خبر داده بود.

طبق اخبار دریافتی، هیات مذکور درحال حاضر در تهران به سر می‌برد و مذاکرات مربوطه امروز انجام خواهد شد.

هفته گذشته منابع خبری از توافق برای آزادسازی بخش قابل توجهی از منابع مسدودی ایران در یکی از کشورها خبر داده بود که سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز در نشست خبری خود این خبر را تایید کرد و از مذاکرات برای تعیین چارچوب اجرایی این توافق خبر داد.

بنا بر اعلام رسانه ها، مبلغ این توافق برای آزادسازی منابع ارزی مسدود شده ایران، چندین برابر ۴۷۰ میلیون یورویی است که اخیرا در پی توافق با انگلیس وصول شده بود.

‌براساس این توافق که به امضا و قطعیت رسیده است، چارچوب و فرآیند لازم برای رفع مسدودی بخش قابل توجهی از منابع ارزی مسدود شده ایران، مشخص شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته است؛ طبق این فرآیند، وجوه مسدودی در یک بازه زمانی مشخص طی چند هفته‌ در حساب های ایران وصول خواهد شد.

 

انتهای پیام/1303