زیرساخت‌ها را در ورزشگاه‌ها فراهم کنید بعداً از بانوان دعوت کنید

خطیب جمعه رشت باوجود عدم زیرساخت لازم و عدم کنترل ناهنجاری‌ها در ورزشگاه‌ها که ممکن است شأن زن دچار آسیب شود، گفت: ما تاکنون بعد از ۴۳ سال از انقلاب هنوز نتوانستیم ورزشگاه را در تراز انقلاب اسلامی ایجاد کرده به‌طور کامل از ناهنجاری‌ها دور نگاه داریم.

به گزارش مجله خبری تپـــور از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امام‌جمعه رشت در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: اگرچه آغاز قرن گذشته با نکبت غربی‌ها که رضاخان قلدر را به ایران تحمیل کردند آغاز شد و مشکلات و ناکارآمدی را به ایران ازجمله، بخشش سرزمین‌های ما به کشورهای استعمارگر، کشف حجاب، استعمار استعمارگران در ایران تحمیل کردند، اما پایان آن آمریکایی‌ها از منطقه در حال خارج شدنند و امروز در تمام دنیا صدای «الموت امریکا» از آزادی‌خواهان دنیا شنیده می‌شود و امروز هیچ گرگی جرئت تعرض به کشور ما ندارند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه میهمانی خدا در پیش است، همه به ضیافت الهی دعوت می‌شویم، گفت: امسال در ماه رمضان مساجد را پر کنید و موعظه علما را بشنوید و به دعا و ادعیه بپردازید چراکه همراه خواهد بود با برکت چراکه این ماه ماه برکت خدا است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به جریان ورزشگاه مشهد و اتفاقات پیش‌آمده عنوان کرد: توقف ورود زنان به ورزشگاه به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم از پیش مطرح بود چراکه زیرساخت لازم برای این مسئله وجود نداشته است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه ما کشور مسلمان شیعه هستیم، افزود: باید هر چیزی که در مسیر خلاف اسلام است اجتناب شود و فرهنگ ما فرهنگ اسلام و قرآن و اهل‌بیت بوده و در این فرهنگ زن دارای جایگاه والایی است.

وی با انتقاد شدید از مشکلات دیدار ایران و لبنان برای بانوان بیان کرد: ما تاکنون بعد از ۴۳ سال از انقلاب هنوز نتوانستیم ورزشگاه را در تراز انقلاب اسلامی ایجاد کرده و این مراکز را که محل اجتماع جوانان است نتوانستیم به‌طور کامل از ناهنجاری‌ها دور نگاه داریم.

خطیب جمعه رشت با انتقاد از عدم کنترل لازم در مقابل هنجارها در این اجتماع‌ها افزود: باوجود عدم زیرساخت لازم و عدم کنترل ناهنجاری‌ها در ورزشگاه‌ها که ممکن است شأن زن دچار آسیب شود، آیا صلاح است با این شرایط زنان را وارد ورزشگاه مردان کنیم؟!

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسؤولان بدانند که هر چیزی که باعث ترویج فرهنگ غرب و آسیب به شأن جوانان و بانوان شود باید ممانعت شود، گفت: در این راستا با عجله نباید عمل کرد بلکه با تأمل و با سنجیدن همه جوانب و پرسش ازنظر مراجع، خانواده مؤمن در این راستا تصمیم بگیرید مبادا این تصمیم بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌ها و وجود هنجارهای رفتاری و گفتاری به بانوان آسیب و اهانت انجام بگیرد.

وی با بیان در چند سال اخیر شبکه‌های رسانه‌ای معاند، بی‌خردانه به بسیاری از مسائل معاندانه برخورد کردند، اضافه کرد: مردم خردمند ایران به سخنان بی‌خردانه آنها ارزشی قائل نبوده و همواره توطئه آنان را نقش بر آب می‌کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳