ورود مسافر به رشت افزایش 80 درصدی داشته است

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اقامت بیش از ۷۰ هزار نفر از گردشگران در مراکز اقامتی رشت، گفت: بر اساس آمار تاکنون ۷۰ هزار و ۶۴۶ نفر در مراکز اقامتی رشت اسکان داده شدند که به نسبت به سال گذشته با رشد ۸۰ درصدی در این حوزه مواجه بودیم.

به گزارش مجله خبری تپــــور، حمیدرضا امام پناهی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان به منظور ایجاد بستری سفری خاطره‌انگیز برای مسافران در آمادگی کامل هستند، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی قابل انتظار افزایش گردشگران ورودی به شهرستان رشت در نوروز امسال و پیش‌بینی برف و باران در ایام تعطیلات، تمامی دستگاه‌ها با کسب آمادگی لازم در حال خدمت رسانی به هم میهنان هستند.

وی با اشاره به اقامت بیش از ۷۰ هزار نفر از گردشگران در مراکز اقامتی رشت، افزود: بر اساس آمار تاکنون ۷۰ هزار و ۶۴۶ نفر در مراکز اقامتی رشت اسکان داده شدند که به نسبت به سال گذشته با رشد ۸۰ درصدی در این حوزه مواجه بودیم.

فرماندار شهرستان رشت از افزایش ۴۲ درصدی ورود خودرو و ۳۳ درصدی ورود مسافر به گیلان گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا چهار فروردین ۱۴۰۱ تعداد ۴۰۱ هزار و ۸۱۹ خودرو و یک میلیون و ۸۴۴ هزار مسافر از مبادی جنوبی و از طریق آزاد راه قزوین به رشت و جاده قدیم قزوین به رشت وارد شهرستان رشت شده‌اند.

امام پناهی با اشاره به اختصاص تعداد ۶۲ باب مدرسه با ۴۴۷ کلاس جهت اسکان فرهنگیان در سطح شهرستان رشت، تصریح کرد: تا به امروز شاهد اسکان تعداد یک‌هزار و ۸۲۲ خانوار و هفت هزار و ۹۰۷ نفر در این مراکز بوده و دستندرکاران آموزش و پرورش در حال خدمات رسانی به میهمانان گرامی می‌باشند.

وی با بیان اینکه هفت مرکز و پایگاه امدادی از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان در حال امداد رسانی به مسافران در مواقع لزوم هستند، بیان کرد: از مجموع پایگاه‌های ثابت و موقت امدادی در سطح شهرستان، یک پایگاه با نام تیم توانا توسط بانوان محترمه عضو جمعیت هلال احمر پوشش داده می شود.

به گفته نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با هدف ارتقای ایمنی و سلامت هموطنان در جریان سفرهای نوروزی، پایگاه طرح ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر در ورودی جنوبی شهر رشت در حال ارائه خدمات به گردشگران محترم بوده و همچنین تیم‌های واکنش سریع و سیار امدادی مستقر در جمعیت هلال احمر شهرستان آمادگی ارائه خدمات مورد نیاز امدادی به مسافرین را دارا می‌باشند.

امام پناهی با تأکید بر لزوم رعایت نکات راهنمایی و رانندگی توسط مسافران نوروزی گفت: متأسفانه از ابتدای شروع طرح نوروز تاکنون، تعداد ۷۹ تصادف در سطح شهرستان با چهار نفر فوتی و ۸۷ نفر مجروح داشته‌ایم.

وی با تأکید بر اطمینان شهروندان و گردشگران از نظارت‌ها بر اماکن تهیه، تولید و عرضه مواد غذایی در سطح شهرستان رشت، تصریح کرد: در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا چهار فروردین ۱۴۰۱ تعداد سه هزار و ۹۹۵ مورد بازدید مرکز بهداشت و بازدید مشترک سایر دستگاه‌های مرتبط از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی صورت پذیرفته است که در پی آن ۱۶ پرونده به مراجع قضایی ارجاع و منجر به پلمپ ۱۴ واحد متخلف شده است.

انتهای پیاک/1303