سقط جنین قتل محسوب می‌شود و نوعی جنایت است

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه والدین در دوره جنینی، هنگام تولد و پس از تولد حقوقی نسبت به فرزند دارند، گفت: اگر پزشک مومن با تقوای متخصص تشخیص دهد ماندن جنین در رحم موجب مرگ مادر می‌شود در آن صورت می‌توان طور دیگر عمل کرد.

به گزارش مجله خبری تپــــور، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با بیان اینکه شخصیت فرهیخته گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری پناهگاه اقشار مختلف مردم و انقلابیون بود، اظهار کرد: آیت‌الله سید مجتبی رودباری خود را وقف مردم و‌حوزه های علمیه کرد و این ضایعه را به امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف،رهبر معظم انقلاب و حوزه های علمیه تسلیت عرض می کنم.

امام‌جمعه رشت با قدردانی از مردم گیلان به ویژه رشت در تشییع شایسته پیکر آیت الله سید مجتبی رودباری، گفت: این امر نشان دهنده آن است که دشمنان بدانند مردم می دانند روحانیت اصیل دلسوز آنها هستند.

فلاحتی به نامگذاری «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» توسط رهبر معظم انقلاب برای سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: طی ۱۰ سالگذشته مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ها اهتمام ویژه ای به تولید و اقنصاد داشته اند.

وی با تأکید براینکه کشور نیازمند جهاد تولید است، بیان کرد: اقتدار جامعه به تولید است و در این عرصه باید فرهنگ سازی شود ضمن اینکه دولتمردان باید بستر را برای تولید فراهم کرده و مردم نیز همراهی کنند.

امام‌جمعه رشت بر تبدیل لکه های سیاه به نورانیت توسط ملت و دولت در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و گفت: ملتایران در سایه تحریم های ظالمانه به رشد و شکوفایی دانش بنیان رسیده و اکنون هفت هزار مراکز دانش بنیان در کشور داریم.

فلاحتی با اشاره به عقب ماندگی های کشور در مدت ۵۷ سال حکومت گذشته، افزود: نظام اسلامی با تقویت مراکز دانش بنیانمسیر میان بر را برای پیشرفت کشور طی می کند.

وی، خواستار تقویت اقتصاد مقاومتی در کنار مراکز دانش بنیان توسط دولت شد و گفت: توسعه محصولات جدید، استفاده از ظرفیت کارآفرینان،تجاری سازی محصولات و توسعه صنایع از آثار تقویت مراکز دانش بنیان است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ سالروز حمله ناجوانمردانه و وحشیانه حکومت آل سعود با همراهی آمریکا و رژیم صهیونیستی به کشور یمن خاطرنشان کرد: آل جهود مسلمان کشی را در دنیا رسم کرد و نزد ملت ها بی اعتبار شد اما جبهه مقاومت در یمنتقویت شده است.

فلاحتی پیرامون حقوق فرزند بر پدر و مادر در راستای سبک زندگی اسلامی بیان کرد: خدای متعال علاقه به فرزند را در فطرت انسان قرار داده بنابراین والدین در دوره جنینی، هنگام تولد و پس از تولد حقوقی نسبت به فرزند دارند.

وی با اشاره به اینکه سقط جنین قتل محسوب می شود و نوعی جنایت است، بیان کرد: اگر پزشک مومن با تقوای متخصص تشخیص دهد ماندن جنین در رحم موجب مرگ مادر می‌شود در آن صورت می توان طور دیگر عمل کرد.

انتهای پیام/1303