مسئولان در برابر مطالبه‌گری مردم پاسخگو باشند

استاندار گیلان با بیان اینکه تحکیم بنیان خانواده از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، گفت: راهکارهای تحکیم بنیان خانواده و کاهش ناهنجاری‌هایی همچون طلاق از جمله موضوعات مهمی است که باید به‌صورت شکلی و محتوایی به آنها پرداخته شود.

به گزارش مجله خبری تپــــور، اسدالله عباسی پیش‌از ظهر امروز (چهارشنبه) در نشست شورای فرهنگ عمومی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگی اظهار داشت: فرهنگ مایه‌ اصلی هویت ملت هاست، اظهار کرد:  توسعه فرهنگی در کنار مفاهیمی همچون توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به شکل گسترده قابل بررسی و بحث است، فرهنگ ایرانی برگرفته از هویت اسلامی و انقلابی بوده و هنجارهای آن بر اساس تعالیم دینی و آموزه های مذهبی مدنظر می باشد.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و دغدغه معظم‌له در همه ادوار در حیطه توسعه فرهنگی، گفت: ایران اسلامی به پشتوانه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بسیاری از ناملایمات و هجمه های دشمنان را پشت سر گذاشته اما دشمنان دست از کار برنداشته‌اند و خانواده به عنوان یک نهاد اجتماعی و سلول اصلی جامعه را هدف قرار داده اند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه امروز دشمن با تولید محتوای مخرب، سعی در متلاشی کردن بنیان خانواده و همچنین کاهش جمعیت دارد، افزود: زیرا جامعه سالم و پویا متشکل از نهاد خانواده و نیز جمعیت جوان است.

عباسی با بیان اینکه تحکیم بنیان خانواده از تاکیدات رهبر انقلاب است، بیان کرد: راهکارهای تحکیم بنیان خانواده و کاهش ناهنجاری هایی همچون طلاق از جمله موضوعات مهمی‌ست که باید بصورت شکلی و محتوایی به آن پرداخت.

وی موضوعاتی همچون تامین مسکن، امر به معروف و نهی از منکر، صله رحم و نشاط اجتماعی را از چالش های امروز جامعه خواند و گفت: شیوع کرونا طی دو سال اخیر ، صله رحم و بازدید از بزرگان خانواده ها که خود موجب نشاط می شود را تحت تاثیر قرار داده ؛ از اینرو لازمست نهادهای مسئول در حوزه فرهنگ به ویژه حوزه و دانشگاه با تعاملات و هم افزایی، راهکاری برون رفت از این معضل را ارائه دهند.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به مقوله سبک زندگی، گفت: صداقت، درستکاری و امانت داری از جمله مولفه‌هایی است که باید در همه بخش های جامعه اعم از سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نهادینه شود.

عباسی با تاکید براینکه انضباط اجتماعی و فراهم کردن زمینه برای امر به معروف از جمله الزاماتی است که باید تمامی نهادها و دستگاه ها در جهت توسعه آن تلاش کنند، بیان کرد: عقب نشینی فرهنگی موجب پیش روی دشمن برای جریان سازی مخرب در حوزه فرهنگ می‌شود به همین سبب لازم است صاحبان اندیشه و کرسی های گفت و گو، به تبیین فرهنگ و اعتلای مرزهای فرهنگی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در سخنرانی ها باید برنامه های راهبردی دنبال شود، تصریح کرد: کرسی های آزاداندیشی را امری مطلوب در جهت بیان مطالبات به‌حق اقشار مختلف به ویژه نسل جوان دانست و افزود: همه مسئولان باید در برابر مطالبه‌گری مردم پاسخگو باشند و در برابر انتقادات جامعه، اصلاح گری را دنبال کنند، نباید میان مردم و مسئولان فاصله باشد ، بلکه باید هم افزایی و تعامل در جامعه حکم فرما باشد.

استاندار گیلان انتقال فرهنگ از ایران اسلامی به دیگر جوامع، تقویت جبهه فرهنگی و نیز اشاعه اندیشه ها و معرفی اسطوره های ملی و انقلابی به ویژه سردار سلیمانی را امری مهم خواند و گفت: باید مهندسی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با هدف تربیت و تامین نیروهای متعهد و متخصص انقلابی صورت گیرد.

عباسی توجه با تاکید بر اینکه صنایع و دستاوردهای فرهنگی امری ضروری است، بیان کرد: همگام شدن با جامعه جهانی و حداکثرسازی تولیدات فرهنگی به شکل محتواهای مختلف را الزامی دانست و بیان کرد: دستگاه های اجرایی نیز موظفند تا در حوزه فرهنگ بودجه ای ویژه اختصاص دهند و گزارشی از فعالیت‌های را خود در این بخش ارائه کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش تریبون های نماز جمعه در توسعه فرهنگی، تاکید کرد: باید همه بخش ها با هم افزایی و تعامل بین بخشی، تهدیدات حوزه فرهنگ را به فرصت تبدیل کنند و در عرضه بسته های فرهنگی مناسب نیاز جامعه، کوشا باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۳