باد گرم مهمان مردم گیلان خواهد شد

کارشناس هواشناسی گیلان دمای هوا در گیلان فردا و پس فردا با توجه به وزش باد گرم ۸ تا ۱۲ درجه افزایش می‌یابد، گفت: شهروندان از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و مراتع خودداری کرده و نسبت به محکم کردن سازه‌های موقتی خود اقدام کنند.

به گزارش مجله خبری تپــــور، کارشناس هواشناسی گیلان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دمای هوا در گیلان فردا و پس فردا با توجه به وزش باد گرم ۸ تا ۱۲ درجه افزایش می‌یابد، اظهار کرد: به تدریج در این مدت وزش باد گرم شدید خواهد شد.

سمانه نگاه با بیان اینکه با توجه به وزش بادگرم پیش بینی شده در این مدت، در برخی مناطق بارش پراکنده هم خواهیم داشت، گفت: به دلیل وزش باد گرم تا جمعه پیش رو هشدار سطح نارنجی صادر کرده است، شهروندان از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و مراتع خودداری کرده و نسبت به محکم کردن سازه‌های موقتی خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه دریای خزر امروز برای فعالیت‌های دریایی مناسب است، افزود: دریای خزر از فردا به تدریج برای فعالیت‌های دریایی نامناسب است.

کارشناس هواشناسی گیلانبا بیان اینکه دمای هوای رشت، مرکز گیلان، به ۱۴ درجه سانتی گراد هم خواهد رسید و رطوبت هوا ۹۰ درصد است، گفت: اسبه وونی تالش در ۲۴ ساعت گذشته با ۵ درجه سرد‌ترین و منجیل با ۲۱ درجه سلسیوس گرم‌ترین مناطق گیلان بودند.

انتهای پیام/1303