برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در استان گیلان ۳۱ درصد افزایش یافت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه در حوزه برخورد با توزیع‌کنندگان خرد مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش اقدامات را داشته‌ایم گفت: در حوزه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر نیز شاهد افزایش ۳۱ درصدی هستیم.

به گزارش مجله خبری نپـــور، سرهنگ علی احمدپور صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با اشاره به اقدامات پلیس در راستای مقابله با خرده‌فروشان مواد مخدر اظهار داشت: از ابتدای سال 1400 تاکنون 23 هزار مصرف‌کننده و نگه‌دارنده مواد مخدر در این استان دستگیر شدند،  پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان براساس برنامه‌ تدوین شده در ابتدای امسال، اقدام به اجرای طرح‌هایی در 105 منطقه آلوده به تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه بیشترین مناطق آلوده در مرکز استان متمرکز است، گفت: طرح‌هایی که برای ارتقای امنیت و نظم اجتماعی به اجرا درآوردیم شامل طرح ارتقای امنیت اجتماعی، طرح پاکسازی نقاط آلوده، برخورد با خرده‌فروشان و جمع‌آوری معتادان متجاهر است.

وی با بیان اینکه طرح دیگری که امسال به شکل ابتکاری انجام شد برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر در فضای مجازی بود، افزود: به لحاظ تعداد طرح‌های اجرا شده در راستای مقابله با توزیع‌کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر 40 درصد افزایش اجرا را در سطح استان داشتیم.

احمدپور با اشاره به شناسایی و دستگیری سه هزار و 950 خرده‌فروش مواد مخدر از ابتدای سال تا چهارم اسفندماه 1400 در استان گیلان، بیان کرد: اگر چه در پیک‌های کرونا روند جمع‌آوری معتادان به طور معمول با تأخیر روبرو می‌شود اما از ابتدای امسال تاکنون 23 هزار مصرف‌کننده و نگه‌دارنده مواد مخدر در استان گیلان دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با اشاره به ارجاع برخی از این معتادان متجاهر به مراکز ترک اعتیاد، گفت: از این 23 هزار معتاد 800 نفر از معتادانی که قابلیت ارجاع به مراکز ترک اعتیاد اعم از مراکز ماده 16 و ماده 15 داشتند را تحویل این مراکز دادیم.

وی با بیان اینکه در حوزه برخورد با توزیع‌کنندگان خرد مواد مخدر امسال نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش اقدامات را داشتیم، بیان کرد: در حوزه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر شاهد افزایش 31 درصدی برخوردهای پلیس مبارزه با مواد مخدر بودیم.

احمدپور با اشاره به اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر د راستای کنترل مرزهای استان، خاطرنشان کرد: پلیس 3 مبادی ورود و خروج استان گیلان شامل رودبار، رودسر و آستارا را به شکل مستمر پایش می‌کند و بیش از 50 مرحله طرح کنترل محورهای اصلی از ابتدای سال تاکنون در استان گیلان به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اشرافیت پلیس مبارزه با مواد مخدر بر مرزهای استان، گفت: مرزهای استان توسط مرزبانی کنترل می‌شود همچنین وظایف پلیس گمرک نیز که امسال در مرزهای گیلان راه‌اندازی شد در راستای وظایف اصلی ناجا بوده و کنترل‌های لازم توسط این مجموعه نیز در حال انجام است.

انتهای پیام/1303