ورزشکاران گیلانی در مسابقات بدنسازی کشور درخشیدند

در هجدهمین دوره مسابقات فیزیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار قهرمانی باشگاههای کشور ورزشکاران گیلانی درخشیدند.

به گزارش مجله خبری تپــور، تیم منتخب فیزیک، فیزیک کلاسیک وماسکولار فیزیک استان در هجدهمین دوره مسابقات فیزیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار قهرمانی باشگاههای کشور که در قزوین برگزار شد.

نفرات زیر حائز مقام و رتبه‌های برتر شدند: 

مهدی کاظمی، مقام سوم دسته قدی اول فیزیک جوانان

سینا میرزایی، مقام سوم دسته قدی دوم فیزیک جوانان

مهدی شمس الدین، مقام پنجم دسته قدی سوم فیزیک

مهدی‌پور مشعل، مقام چهارم دسته قدی پنجم فیزیک کلاسیک

رشته بادی کلاسیک یا فیزیک کلاسیک
در مورد این که بادی کلاسیک چیست باید بگوییم که این رشته به تازگی به وجود آمده و بر حسب تیپ بدنی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. زیرا افرادی که دارای قد بلندی هستند می‌توانند در این رشته به صورت چشم گیری پیشرفت کنند.

علاوه بر وزن قد هم تاثیر زیادی دارند و ورزشکاران بر اساس قد دسته‌بندی می‌شوند، هر ورزشکار در دسته قدی خود در وزن‌های مشابه‌ای هستند.

در مورد شکل عضلات بادی کلاسیک هم باید گفت که کاملا با بادی بیلدینگ متفاوت است. در این رشته بیشتر به کشیدگی عضله و کات عمقی دقت میشود.

رشته فیزیک 
رشته فیزیک آقایان برای افرادی طراحی‌شده است که ترجیح می‌دهند تا بدنی با عضلاتی کمتر، ولی درعین‌حال تنومند و به‌طور هنرمندانه‌ای زیبا داشته باشند. اما با این حال بازم هم ژنتیک مناسب کمر باریک و بدنی بدون چربی نقش مهمی در موفقیت این افراد دارد.

دسته‌های مسابقات فیزیک: در رقابت فیزیک آقایان، معمولادر دوسته ۱۷۸سانتی‌متر و کمتر از آن و بالاتر از ۱۷۸ سانتی‌متر برگزار میشود البته در برخی فدراسیون‌ها مانند ایران این دو دسته را به ۴-۵ دسته کوچکتر خرد میکنند و یک دسته برای ورزشکارانی که عضلات بیشتر و وزن بالاتری دارند به نام ماسکولار فیزیک در نظر میگرند. . و در سطح حرفه‌ای مسابقات فیزیک فقط در یک دسته آزاد برگزار میشود.

به گزارش فارس، دسته‌های قدی در ایران معمولا بین -۱۷۲.۱۷۵، ۱۷۸.۱۸۱ و +۱۸۱ سانتی متر برگزار میشود اما احتمال تغییر دسته‌ها در برخی از مسابقات وجود دارد و ورزشکاران برای اطمینان بیشتر باید به اطلاعیه‌های هر فدراسیون و هیئت برگزاری مسابقات مراجعه کنند.